Rybno pięknieje na wiosnę

2022-05-11 13:15:29(ost. akt: 2022-05-12 08:37:12)

Autor zdjęcia: UG Rybno

Jak co roku Rybno pięknieje na wiosnę. W ostatnim czasie zakupiono a następnie posadzono piękne bratki.
Znajdują się one w centrum Rybna, przed budynkiem Urzędu Gminy, przy rogu ul. Wyzwolenia/ Zajeziorna. Nie należy zapominać, iż ul. Praska wypiękniała dzięki pracy Seniorek ze Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Gminy Rybno. Natomiast całość nasadzeń wokół jez. Rybno nie wygenerowała żadnych kosztów, gdyż kwiaty przekazali mieszkańcy Gminy Rybno. Szczególne podziękowania kierujemy w tym miejscu dla Pani Sylwii Rojek-Kiełpińskiej, Pani Justyny Gadeckiej oraz pozostałym niewymienionym osobom, za okazane wsparcie w formie przekazania sadzonek kwiatów.

Część kwiatów już można podziwiać, zaś część z nich potrzebuje jeszcze trochę czasu by później cieszyć nasze oczy swym urokiem i nietuzinkową barwą.


W Rybnie ustawiono potykacze, ukazujące przepiękne miejsca i atrakcje turystyczne na terenie Gminy Rybno. Już niedługo pojawi się „kaczkomat” i w związku z tym będzie można nabyć pokarm dla ptaków. Na jeziorze podziwiać można różne gatunki ptaków, gniazdującego łabędzia i kaczki oraz platformę dla rybitw. Zadomowił się też bóbr, który sieje spustoszenie a my zachowajmy spokój i czystość. Zapraszamy na kolorowy, wiosenny spacer po Rybnie!

źródło: UG Rybno
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5