Turniej Judo o puchar Pawła Nastuli w Żabinach

2021-10-08 15:46:53 (ost. akt: 2021-10-08 15:49:39)

Autor zdjęcia: SP Żabiny

1 października 2021 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Mistrzów Olimpijskich w Żabinach odbył się Turniej Judo o puchar Pawła Nastuli. Spotkanie zainicjował Pan Włodzimierz Narewski, prezes i trener Uczniowskiego Klubu Sportowego „Shizoku” Ostróda.
Turniej zorganizowany został w ramach obchodów jubileuszu 25-lecia założenia Klubu.

Był to turniej wyjątkowy - uczestników spotkania zaszczycił swoją obecnością mistrz olimpijski z Atlanty w 1996 r., dwukrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy, trzynastokrotny mistrz Polski w judo – Paweł Nastula. [/b

]Od 12 lutego 1994r Paweł Nastula nie przegrał żadnej walki w swojej kategorii wagowej 95 kg.
Podczas Turnieju swoje umiejętności zaprezentowali członkowie trzech klubów sportowych: UKS „Shizoku” Ostróda, SP Koszelewy oraz SP Żabiny. Zawodnicy dzielnie walczyli, dopingowani przez zgromadzoną publiczność.

Duże zainteresowanie wzbudziło wystąpienie mistrza olimpijskiego, Pawła Nastuli, który opowiadał o swojej karierze sportowca, o tym, jak sport wpływał na jego życie od najmłodszych lat.


Zachęcał także dzieci i młodzież do uprawiania nie tylko judo, ale każdej formy ruchu, zaznaczając jak ważna jest aktywność fizyczna.
Zawody judo, a także możliwość uzyskania autografu i sfotografowania się z Panem Pawłem Nastulą wywołały u dzieci, jak również u dorosłych obserwatorów pokazu wiele radości i podziwu. [b]Obecność sportowca w szkole była wielkim świętem dla całej społeczności szkolnej, której patronują właśnie Polscy Mistrzowie Olimpijscy. Uczniowie SP w Żabinach znają i podziwiają sportowców Olimpijskich. Aktywność fizyczna często jest ich pasją, co przekłada się na sukcesy na różnych szczeblach.
Sport uczy samodyscypliny, systematyczności, odpowiedzialności – wiedzą o tym już najmłodsi nasi uczniowie, ucząc się tego w szkole, której patronami są właśnie wielcy sportowcy.

Spotkanie na pewno na długo zapisze się w pamięci wszystkich uczestników. Mamy nadzieję, że przyczyni się do wzrostu zainteresowania nie tylko sportami walki, ale każdym rodzajem aktywności fizycznej.


źródło: SP Żabiny
red.al
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5