Bezpieczeństwo i odpowiedzialność nieletnich oraz profilaktyka smyka tematem spotkań policjantów z uczniami z Uzdowa

2021-10-01 10:58:22 (ost. akt: 2021-10-01 10:58:45)

Autor zdjęcia: KPP Działdowo

W ramach działań edukacyjno-profilaktycznych dzielnicowy z Działdowa wraz z policjantkami z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie spotkali się z uczniami szkoły podstawowej w Uzdowie. Podczas prowadzonych spotkań rozmawiano m.in. o bezpieczeństwie w szkole, na drodze, w Internecie.
Spotkanie dzielnicowego i policjantek z dziećmi i młodzieżą odbyło się w środę (29.09.2021r.). Dzielnicowy przeprowadził spotkania z najmłodszymi uczniami klas „0”, I, II i III, a policjantki w klasach V, VI, VII i VIII. Każda z grup uczestniczących w spotkaniu z dzielnicowym aktywnie włączała się w pogadankę na temat bezpieczeństwa i właściwego zachowania się na drodze. W ramach działań profilaktyka smyka, policjant przeczytał dzieciom wierszyki z książki pt. „Na ratunek Poli” o przygodach rezolutnej Poli, którą z opresji ratuje dzielny Policjant.

Tematyka spotkań z czwarto i piątoklasistami obejmowała bezpieczną drogę do szkoły, zasady przechodzenia przez jezdnię, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni oraz zachowanie w szkole i w kontakcie ze współrówieśnikami.

Siódmo i ósmoklasiści przypomnieli sobie m.in. co to są czyny karalne i demoralizacja i jaka odpowiedzialność ciąży na osobach nieletnich popełniających takie czyny. Ponadto policjantka ds. nieletnich i patologii uczuliła młodzież na niewłaściwe zachowania w sieci i cyberzagrożenia. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać policjantem.

źródło: KPP Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5