YANKEES Działdowo contra NATO eFP Battle Group Poland 1:3 w meczu baseballu [ZDJĘCIA]

2021-09-29 15:44:37 (ost. akt: 2021-09-29 15:48:44)

Autor zdjęcia: nadesłane

W niedzielę 26 września 2021 na boisku baseballowym im. Ala Koproskiego w Działdowie przy ul. Świerkowej 1 odbył się po 2 latach przerwy towarzyski mecz pomiędzy gospodarzami Yankees Działdowo a reprezentacją wojsk NATO eFP Battle Group Poland.
Dotychczasowe mecze wygrywali gospodarze więc oczekiwaliśmy dobrego meczu. Drużyna wojskowych składa się z samych zawodników amerykańskich pochodzących ze stanu Washington występujących pod nazwę „BEARS” i „wiemy”, że jest to bardzo mocna ekipa.

Ale zanim zaczął się mecz 22 żołnierzy amerykańskich zwiedziło działdowski zamek oraz tuż przed meczem zaprosiliśmy ich na lunch. Zamek wzbudził u nich wielkie zainteresowanie a obiad wychwalali pod „niebiosa”. O godzinie 13.00 zameldowali się na boisku , gdzie już rozgrzewali się Yankeesi Działdowo.

Amerykanie na rozgrzewce prezentowali się jak zawodowcy jak przystało na zawodników z „Ojczyzny baseballu”. Drużyna „Niedźwiedzi” już na wstępie pokazała, że” tanio skóry nie sprzedadzą”. Od pierwszej zmiany trwała wyrównana walka .Obie ekipy grały bardzo dobrze w obronie a miotacze należeli do mocnych punktów drużyny. W 2 zmianie Yankeesi objęli prowadzenie 1:0 i utrzymywali je przez jeszcze trzy zmiany. Byli bliscy zdobycia kolejnych pkt ale zapolowi „Bears” grali fantastycznie w obronie wyłapując z powietrza dalekie odbicia gospodarzy. Amerykanie nie rezygnowali z wyrównania w meczu i tuż przed końcem „zaryzykowali” w ataku licząc na błąd Yankeesów.

I mieli rację, jeden jedyny błąd działdowskiej ekipy w dramatycznej końcówce pozbawił ich zwycięstwa.


Goście z NATO wygrali 3:1 mimo jeszcze prób w końcówce meczu na zmianę wyniku przez Yankeesów. Puchar ufundowany przez Prezesa Zbigniewa Młodawskiego pojechał do kolebki baseballu USA, statuetki pamiątkowe ufundował klub Yankees dla zawodników amerykańskich a wspaniałe „Nieśmiertelniki” otrzymali zawodnicy i trener Yankees ufundowane przez Jubilera p. Kiecę. Organizatorem meczu był Uczniowski Klub Sportowy „Yankees” Działdowo a pomagali w organizacji Al. Koproski /PNYBF USA/, Burmistrz Miasta, Starosta Działdowski, Zbigniew Młodawski –firma PROREMBUD, MOSiR Działdowo.
Skład Yankees Działdowo: Mateusz Banach, Maciej Lipiński, Bartosz Gajtkowski, Damian Zaczkowski, Łukasz Przybułek, Kamil Olichwier, Wiktor Prado, Grzegorz Łątkowski, Michał Cięszczyk, Adam Wityczyn, Ricardo Santos, Daniel Gruszczyński.


Z ostatniej chwili: wczoraj otrzymałem informację o chęci rozegrania jeszcze jednego meczu i zgodę dowództwa NATO w niedzielę 24 października 2021. Amerykanie na wiosnę wracają do USA a przyjeżdża nowy kontygent z Kalifornii i dostaną „cynk” od „Bears” ,że w Działdowie mogą rozgrywać mecze baseballu. Jeśli uda nam się pozyskać środki na organizację meczu jako międzypaństwowego , z całym ceremoniałem i obecnością naszych „oficjeli” i dowództwa NATO damy znać naszym przyjaciołom, że jesteśmy gotowi godnie ich przyjąć.
Zdzisław Ziółkowski

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5