Muzyki czar: koncert Anny Osmakowicz w Działdowie

2021-08-23 14:21:26(ost. akt: 2021-08-24 09:58:39)

Autor zdjęcia: Ryszard Makszyński

W sobotę, 21 sierpnia, o godzinie 18:00 w Działdowskim Domu Kultury odbył się Jubileuszowy Koncert 35 -lecia pracy artystycznej Anny Osmakowicz.
Wystąpili: VOCAL- Anna Osmakowicz
Klaudia Abramowicz
Katarzyna Kate Idzikowska
Rafał Błach
Trąbka - Robert Majewski
Piano -Wojciech Gogolewski
Kontrabas - Paweł Pańta
Perkusja - Adam Lewandowski
Koncert prowadził Tadeusz Lempkowski
Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami za wspaniały koncert.

rm

ANNA OSMAKOWICZ
Wokalistka, trenerka wokalna jurorka wielu festiwali konkursów muzycznych. Wykonuje jazz, pop i piosenkę aktorska. Ukończyła Wydział Wokalny u prof. K. Zachwatowicz w Warszawie oraz brała udział w warsztatach jazzowych u prof. T. Ochalskiego w Chodzieży. W latach 1979-81 współpracowała z Polskim Radiem i występowała w cyklicznym programie Podwieczorek przy mikrofonie pod kier, muz S. Rachonia oraz grała w Teatrze Nowym i Teatrze Syrena w Warszawie. W 1984 r. wraz z zespołem Impuls, którego była członkiem, otrzymała Zloty Samowar na Festiwalu Piosenki w Zielonej Górze.

W latach 1988-2003 śpiewała w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie m.in. w spektaklach: Straszny Dwór, Aida, Bal Maskowy, Borys Godunow, Carmen, Dama Prowa, Grek Zorba, Haka, Makbeth, Nabucco, Skrzypek na dachu, Turandot, La Traviata, Kesa i Morito. W 2000 r. wystąpiła na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Pekinie pod Jago batutą.

W latach 2005-2007 nagrała 3 albumy wydawnictwa La Ondo de Esperanto z kolędami pastorałkami w j. esperanto, które ukazały się w 37 krajach promu polską kultury na świecie.

Występowała min we Francji, Belgii, Niemczech, Szwajcarii, Rosji. Azerbejdżanie, Izraelu, Chinach, Grecji, Brazylii, Japonii, Wenezueli.

Wykonuje utwory min W. Gogolewskiego, K. Heeringa W. Nahornego, S. Niwela, J. Papaja, W. Piętowskiego, T. Prejznera, J. Senta, A. Seroczyńskiego, A. Skorupki, R. Szeremety z tekstami A. Bianusza, Z. Celmer, B. Choińkiego, J. Gałkowskiego, J. Kofty, J. Masłowskiego, J. Milera, W. Młynarskiego, A. Osieckiej, L. Sęka, W. Szymborskiej, A. Wareckiej i wielu innych. Ma na swoim koncie współprace min z M. Cugowskim, Trio Gogolewski, L. Gryczką, P. Kostrzewą, R. Majewskim, W. Nahomym, P. Sławińskim, L. Szprotem.

W 2016 roku została odznaczona medalem Zasłużony dla kultury GLORIA ARTIS przyznanym przez Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego oraz z okazji 30-lecia pracy artystycznej otrzymała nagrodę SAWP-u za promocje polskiej kultury.Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

fot. Ryszard Makszyński

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5