Policyjne podsumowanie weekendu

2021-07-19 14:31:53 (ost. akt: 2021-07-19 14:35:19)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

W weekend działdowscy policjanci ujawnili kierowców przekraczających prędkość oraz jadących pod wpływem alkoholu
W piątek (16.07.2021r.) policjanci ruchu drogowego z Działdowa podczas służby na terenie gminy Płośnica w miejscowości Gródki ujawnili kierowcę, który poruszał się z nadmierną prędkością. Mężczyzna kierował pojazdem marki Renault i przekroczył w terenie zabudowanym z ograniczeniem prędkości do 50 km/h dozwoloną prędkość o 54km/h jadąc 104km/h. Mieszkaniec gminy Lidzbark już stracił dokument prawa jazdy. Starosta działdowski wyda decyzję o zakazie kierowania przez 26-latka pojazdami na najbliższe 3 miesiące.

W tym samym dniu policjanci interweniowali wobec 22-letniego mieszkańca Działdowa, który na trasie Działdowo - Pierławki kierując pojazdem marki Opel Corsa nie dostosował prędkości do warunków panujący na drodze w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. Okazało się, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili mu dalsza jazdę. Mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W sobotę (17.07.2021 r.) patrol policji z Lidzbarka udał się do miejscowości Rybno, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdów Ford Mondeo i Honda Civic. W wyniku podjętych działań, policjanci ustalili, że kierujący Hondą po spowodowaniu kolizji nie zatrzymał się i jadąc dalej stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu zastano świadków zdarzenia, którzy ujęli kierowcę Hondy oraz właściciela i kierowcę pojazdu Honda, którym okazał się 72-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili 72-latkowi dalszą jazdę i zatrzymali mu elektronicznie prawo jazdy.

KPP Działdowo

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5