Dekorglass Działdowo awansuje do finału Lotto Superligi

2021-04-14 10:42:52(ost. akt: 2021-04-14 12:29:48)
Zwycięska drużyna Dekorglass Działdowo w półfinałach play-off Lotto Superliga 2021

Autor zdjęcia: Ryszard Makszyński

Rewanżowe spotkanie Dekorglass Działdowo z aktualnym Mistrzem Polski Sokołów S.A. Jarosław zakończyło się wynikiem 3:1 i zagwarantowało działdowskiej drużynie awans do finału play-off Lotto Superligi w którym zmierzą się z Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.
Obrazek w tresci

Pierwszy mecz Dekorglass Działdowo z Sokołów S.A. Jarosław przegrał na wyjeździe 1:3, 10:6 w setach dla gospodarzy. Rewanż w Działdowie Dekorglass wygrał 3:1, 9:5 w setach, dwumecz więc zakończył się wynikiem 4:4, 15:15 w setach. Zwycięzca wyłoniony został po podliczeniu małych punktów i okazało się, że jest nim Dekorglass z wynikiem 288-284. Bohaterem okazał się bedący w zespole od 2013 roku grający trener Jiri Vrablik. Jego wysokie wygrane w 4 spotkaniu singlowym z Kou Lei 11:3 i 11:6 zapewniły drużynie 3. w historii awans do finału.

Pierwsze spotkanie singlowe meczu zakończyło się wygraną Jiriego Vrablika z Pawłem Chmielem 3:1 (8:11 | 11:2 | 11:8 | 11:9)

Drugi singiel zakończył się zwycięstwem Jakuba Dyjasa z Lei Kou 3:1 (11:6 | 11:13 | 11:7 | 13:11)

Trzeci singiel pomiędzy Andrejem Gacina, a Sathiyanem Gnanasekaranem zakończył się zwycięstwem gracza Sokołów S.A. Jarosław 1:3 (11:9 | 13:15 | 8:11 | 6:11). Zawodnik Dekorglass Działdowo wygrał pierwszy set, a w drugim mimo prowadzenia 10:7 nie udało mu się wykorzystać 5 setboli i przegrał 13:15. Mistrz Indii doprowadził zatem do 4 spotkania ligowego.

Czwarty, ostatni singiel zakończył się spektakularnym zwycięstwem Jiriego Vrablika z Lei Kou 2:0 (11:3 | 11:6)

Drużyna z Jarosława zajęła 3 miejsce w play-off Lotto Superligi

Dekorglass Działdowo w finale play-off Lotto Superliga zmierzy się z Dartomem Bogorią Grodzisk Maz.

Dekorglass Działdowo – Sokołów Jarosław 3:1
Jiri Vrablik – Paweł Chmiel 3:1 (8:11, 11:2, 11:8, 11:9)
Jakub Dyjas – Kou Lei 3:1 (11:6, 11:13, 11:7, 13:11)
Andrej Gacina – Sathiyan Gnanasekaran 1:3 (11:9, 13:15, 8:11, 6:11)
Jiri Vrablik – Kou Lei 2:0 (11:3, 11:6)
Pierwszy mecz 1:3; sety 15:15, małe piłki 288-284.