Sukcesy programistyczne uczniów z Grunwaldzkiej

2021-02-08 13:44:52 (ost. akt: 2021-02-08 13:53:04)

Autor zdjęcia: szkoła

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie, od wielu lat biorą udział w prestiżowym konkursie, jakim jest Olimpiada Informatyczna. W tym roku szkolnym udział w OI wzięło siedmioro uczniów.
Uczeń klasy 3a Krystian Nowakowski jako jeden z dwójki osób z województwa warmińsko-mazurskiego zakwalifikował się do drugiego etapu olimpiady. Co roku, na stronie Komitet Główny Olimpiady wyróżnia dziesięciu najlepszych, z każdego województwa. W tym roku w tej dziesiątce znalazło się ośmioro uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Działdowie:

1. Krystian Nowakowski 3a
2. Kacper Kopeć 2Pa
3. Jakub Pająk 2Pa
4. Julia Rzymowska 2Pa
5. Dominik Sumiła 2Pa
6. Filip Świniarski 2Pa
7. Tomasz Koźmiński 3a
8. Tomasz Krezymon 3a

Już 16 lutego, przez cztery dni, Krystian będzie mierzył się z zadaniami w drugim etapie. Zadania będzie rozwiązywał w języku C++. Trzymamy kciuki i życzymy wszystkim wyróżnionym kolejnych sukcesów programistycznych.

W dniach 16-17 stycznia odbył się ogólnopolski otwarty konkurs programistyczny „FRATKAL”. W zawodach rywalizowali ze sobą uczniowie szkół średnich, studenci, jak i osoby zawodowo zajmujące się programowaniem. Zespół Szkół nr 1 reprezentowało kilkunastu uczniów. Najlepiej z zadaniami poradził sobie Jakub Pająk, rozwiązując 14 z 20 zadań i zajmując XII miejsce open. Na XV pozycji uplasowała się Julia Rzymowska z taką samą liczbą rozwiązanych zadań, trzeci był Dominik Sumiła, który także rozwiązał 14 problemów, zajmując siedemnastą lokatę. Po 13 zadań rozwiązali: Tomasz Krezymon oraz Filip Świniarski plasując się na miejscach XVII i XIX w skali ogólnopolskiej.

Nasi uczniowie biorą udział w projekcie „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”, w zakresie którego prowadzona jest nauka programowania w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w lidze algorytmicznej oraz przygotowywani są do zawodów programistycznych, które przeprowadzone zostaną w maju 2021 roku.

Oprócz powyższych zajęć, w szkole prowadzone jest kółko informatyczne przygotowujące uczniów do Olimpiady Informatycznej i różnego rodzaju zawodów.


Artykuł opracował Marcin Kasprowicz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5