Kierowca forda uszkodził szlaban, a kierujący audi jechał na "podwójnym gazie"

2020-12-09 10:07:14 (ost. akt: 2020-12-09 10:13:11)

Autor zdjęcia: PK

Kierujący Fordem nie zatrzymał się i uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym. Inny kierowca bez uprawnień i z blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę audi.
W poniedziałek (7 grudnia) dzielnicowi z Rybna wyjaśniali okoliczności zdarzenia, w wyniku którego uszkodzeniu uległ szlaban na przejeździe kolejowym. Według policyjnych ustaleń, kierujący pojazdem marki Ford Galaxy na przejeździe kolejowym w miejscowości Kostkowo uderzył w zamkniętą zaporę. Kierujący twierdził, że nie zauważył blokady, bo oślepiło go słońce. Policjanci ukarali sprawcę mandatem karnym i zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu Ford z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne. Dyżurny PKP wezwał na miejsce ekipę, która naprawiła zaporę, by ruch mógł odbywać się bezpiecznie.

Tego samego dnia funkcjonariusze ogniwa patrolowo – interwencyjnego w Działdowie na jednej z ulic zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi A4. Autem kierował 36-letni mieszkaniec Działdowa, który jak wykazało badanie alkomatem, miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż zostały mu one cofnięte. Policjanci uniemożliwili 36-latkowi dalszą jazdę. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i mimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami sprawcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres od roku do 15 lat.

kpp


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5