PRYMET firma z tradycją i nowoczesnymi technologiami

2020-09-10 19:31:52(ost. akt: 2020-09-10 20:25:54)

Autor zdjęcia: prymet

To jubileuszowy, 25 rok działalności firmy z Lubawy. Kiedyś jedynie obrabiarki manualne, dziś nowoczesne technologie i ogromne doświadczenie w obróbce skrawaniem. Tu tradycja łączy się z nowoczesnością dając produkt najwyżej klasy.
Niemal każdy przedmiot zawiera w sobie jakąś część wykonaną z metalu prawie nikt nie zastanawia się w jaki sposób powstały, jaka technologia oraz praca i doświadczenie rzemieślnika wpłynęły na ich finalny kształt. Niewiele osób zdaje sobie sprawę jak duży wpływ na nasze Lubawskie otoczenie miała niewielka lokalna firma z ćwierćwieczną historią. To w tej firmie powstał 9 metrowy obelisk, krzyż z kościoła św. Jana, górujący nad Lubawą czy chociażby balustrady, zdobiące lubawskie łazienki. W ostatnich miesiącach firma miała też widoczny udział w pracach na zamku, który już niebawem zostanie otwarty dla mieszkańców.

ZPU Obróbka skrawaniem to początek, który miał miejsce w 1995 roku. Zarówno wtedy, jak i dziś, filarem firmy są usługi, kompleksowe realizacje z zakresu obróbki skrawaniem, metaloplastyki, spawania. Firma świadczy usługi dla firm z przemysłu budowlanego, maszynowego, spożywczego, samochodowego a także dla odbiorców prywatnych.

- Technologiczne zmiany, rozwój, inwestycje i rozbudowa parku maszynowego to w efekcie rozszerzenie profilu firmy i nazwy.

Od 2009 roku, funkcjonujemy pod obecną, znaną już wszystkim nazwą firmy PRYMET - opowiada Błażej Pryba. Jednak to Bogusław Pryba, założył firmę od podstaw i jest do dziś głównym motorem rodzinnego przedsiębiorstwa.

Pan Bogusław, to przykład budowania firmy, marki, jakości od podstaw, przechodząc przez wszystkie etapy, znając od podszewki funkcjonowanie wszystkich gałęzi prowadzenia biznesu. I z tego doświadczenia, mogą korzystać nie tylko pracownicy czy uczniowie, którzy pod okiem pana Bogusława zdobywają fach, szczególnie jego syn, Błażej Pryba.

- Nieustanne dążenie do „zmian na lepsze” oraz nadążanie za potrzebami klientów spowodowało również urozmaicenie parku maszynowego. Początkowo działalność opierała się tylko na maszynach konwencjonalnych, obecnie świadczy również usługi na obrabiarkach numerycznych.

W ostatnim czasie lista nowych rozwiązań zdecydowanie się wydłużyła. Zakup sprzętu informatycznego oraz oprogramowania, w ramach projektu „Wdrożenie TIK w przedsiębiorstwie PRYMET” – dofinansowanego ze środków UE – dokładnie w ćwierćwieczu działalności firmy, to niejako symboliczne rozpoczęcie kolejnego, nowego etapu.

Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych wdrożono nowoczesne oprogramowanie CAD 3D oraz CAM co umożliwiło zoptymalizowanie wszelkich procesów produkcyjnych już od etapu projektowania i tworzenia szczegółowej dokumentacji technologicznej oraz znaczne zwiększenie możliwości i efektywności w pracy na maszynach numerycznych. Te rozwiązania pozwolą nam na pozyskanie klientów z nowych gałęzi przemysłu oraz zwiększenie jakości dotychczas świadczonych usług. Ponadto wdrażany jest system ERP – który ma stanowić wsparcie w sprawnym zarządzaniu przedsiębiorstwem Nowoczesny park maszynowy oraz stosowane technologie wytwarzania, a przede wszystkim sprawdzona, zgrana załoga składająca się z doświadczonych fachowców, pozwalają utrzymywać najwyższy poziom jakości w oferowanych przez nas wyrobach.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5