Kierowca z zakazem, pasażer z amfetaminą i tabletkami ekstazy

2018-11-26 14:12:00(ost. akt: 2018-11-26 14:12:16)
Obu mężczyznom grożą konsekwencje prawne

Obu mężczyznom grożą konsekwencje prawne

Patrol działdowskiej policji zatrzymała do kontroli pojazd. Jak się okazało kierującego obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a pasażer posiadał 10 woreczków z amfetaminą i tabletki ekstazy. Obaj odpowiedzą przed sądem.
Policjanci prewencji z Działdowa zatrzymali w weekend do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Daewoo. Podczas kontroli okazało się, że kierującego obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Ponadto w pojeździe policjanci ujawnili 10 woreczków z zawartością białego proszku, które posiadał 17-letni pasażer pojazdu. Obaj podróżujący odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem.
- W miniony weekend w nocy z soboty na niedzielę w Działdowie na jednej z ulic patrol prewencji zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Daewoo
Lanos - mówi Justyna Nowicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Działdowie.
Podczas kontroli okazało się, że kierujący autem 31-letni mieszkaniec Działdowa w ogóle nie powinien wsiadać „za kółko”. Mężczyzna poruszał się autem wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia pojazdów. W pojeździe razem z mężczyzną podróżował 17-letni pasażer, w posiadaniu którego policjanci ujawnili 10 woreczków foliowych z zawartością białego proszku i 4 tabletek koloru różowego. Policjanci zatrzymali obu podróżnych do wyjaśnienia, a ujawnione narkotyki zabezpieczyli do badania. Podejrzenia policjantów potwierdziły się.
- 17-latek usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz tabletek ekstazy. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.Kierującemu autem za złamanie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów grozi natomiast 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat - dodaje Justyna Nowicka z działdowskiej komendy policji.

(IP)


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5