Wystąpi w etapie krajowym

2018-04-24 08:28:29(ost. akt: 2018-04-23 21:42:27)
 To ci uczniowie okazali się najlepsi i będą reprezentować nasze województwo w etapie krajowym

To ci uczniowie okazali się najlepsi i będą reprezentować nasze województwo w etapie krajowym

Autor zdjęcia: Anna Skuza

Magdalena Antkowicz reprezentująca powiat działdowski wystąpi w etapie krajowym Ogólnopolskiego Konkursy Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy zajęła drugie miejsce.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” jest konkursem popularyzującym przepisy i kształtującym umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii pożarnictwa. W konkursie uczestniczy w trzech grupach: I grupa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych, II grupa – uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII oraz gimnazjum klasy II i III oraz uczniowie szkół średnich. Turniej podzielony jest na 5 etapów eliminacji, a mianowicie: eliminacje podstawowe, gminne, miejskie, miejsko-gminne, powiatowe, wojewódzkie i centralne. Eliminacje wojewódzkie odbyły się w Nidzicy w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. — Dzisiaj wyłonimy najlepszych, którzy w dniach 3-4 czerwca wezmą udział w etapie krajowym. Od razu więc proszę tych, którym nie pasuje ten termin niech się nie pchają na podium — mówił Grzegorz Matczyński, dyrektor zarządu wykonawczego oddziału wojewódzkiego Związku OSP RP w Olsztynie.
W pierwszym etapie eliminacje wszyscy uczestnicy, reprezentanci poszczególnych powiatów naszego regionu, pisali test z wiedzy pożarniczej. Odpowiadali na 30 pytań. Mieli na to 40 minut. Osoby, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w poszczególnych kategoriach będą reprezentowały województwo warmińsko - mazurskie w etapie krajowym.

Wyniki konkursu:
Szkoły podstawowe:

I miejsce — Jakub Czarzasty
II miejsce — Kacper Werwiński
III miejsce — Katarzyna Grodowska

Szkoły gimnazjalne:
I miejsce — Jakub Krawczuk
II miejsce — Magdalena Antkowicz
III miejsce — Wiktoria Szczepańska


Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce — Jakub Wadecki
II miejsce — Jan Żeberek
III miejsce — Agnieszka Dobosz

Województwo warmińsko-mazurskie w etapie krajowym reprezentować będą: w grupie szkoły podstawoewe Jakub Czarzasty w powiatu ostródzkiego oraz Kacper Werwiński z powiatu bartoszyckiego. O laury w etapie krajowym będą walczyć Jakub Krawczyk z powiatu szczycieńskiego i Magdalena Antkowicz z powiatu działdowskiego. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasze województwo będą reprezentowali Jakub Wadecki z powiatu nowomiejskiego i Jan Żeberek z powiatu ostródzkiego.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5