„I Ty możesz zostać baśniomistrzem”

2018-03-31 16:00:00 (ost. akt: 2018-03-30 12:31:11)

Autor zdjęcia: Nadesłane

W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie panował baśniowy nastrój, bo odbył się I Gminny Konkurs Czytelniczy ,,I Ty możesz zostać baśniomistrzem”.
Do konkursu przystąpili uczniowie klas I-III  ze  Szkoły Podstawowej im. Ewy Szelburg Zarembiny w Płośnicy , Szkoły Podstawowej w Gródkach, Szkoły Podstawowej w Wielkim Łęcku i Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie. Test rozwiązywało 19 uczestników.

- Dzieci wykazały się znajomością treści baśni Hansa Christiana Andersena, umiejętnością czytania tekstu ze zrozumieniem oraz wyrażania myśli w formie wypowiedzi pisemnych - mówi Zenona Rosłon, dyrektor Szkoły Podstawowej w Niechłoninie.


Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz pamiątkowymi kubkami, a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, puzzle oraz długopisy, które młodym uczestnikom wręczyli Wójt Gminy Płośnica , Krzysztof Groblewski i Dyrektor Szkoły, Zenona Rosłon. Konkurs  przebiegał w miłej atmosferze. Po zmaganiach testowych wszystkie dzieci wysłuchały i obejrzały bajki przygotowane przez Beatę Kmiecik, pracownika Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Płośnicy filia w Niechłoninie.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Beata Maciejewska - wychowawca klasy I, a także. Jadwiga Kosarzycka - wychowawca klasy III
- I Gminny Konkurs Czytelniczy „I Ty możesz zostać baśniomostrzem” zachęcił dzieci do sięgania po znane baśnie oraz był bardzo dobrą okazją do zawarcia nowych znajomości i integracji między szkołami. Mamy nadzieję, że konkurs czytelniczy dla najmłodszych uczniów zostanie na stałe wpisany w tradycje naszej szkoły - kończy dyrektor szkoły.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5