Bardzo gościnne Stalowe Rekiny [zdjęcia, filmy]

2018-02-22 09:00:00(ost. akt: 2018-02-22 11:15:26)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Po raz trzeci w Działdowie rozegrany został Turniej Hokejowy organizowany przez Stalowe Rekiny. Turniej odbył się na lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Nasz zespół okazał się bardzo gościnny i zajął czwarte miejsce.
W sobotę 10 lutego na sztucznym lodowisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Działdowie (Orlik przy ul. Świerkowej) rozegrany został III Turniej Hokejowy. Zagrało sześć zespołów. Na początku ekipy zgrały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Drużyny które zajęły trzecie miejsce w grupie rozegrały mecz o piąte miejsce, drugie drużyny z fazy grupowej rozegrały spotkania o trzecie miejsce, natomiast zwycięzcy zagrali w finale. W sumie odbyło się jedenaście spotkań.

W tym roku w działdowskim turnieju zwyciężyła ekipa Naprzód Jabłonowo Pomorskie. Działdowianie – Stalowe Rekiny walczyli w spotkaniu o trzecie miejsce, niestety ulegli drużynie Falcons Lubowidz 3:4.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Mioduszewski z Jabłonowa Pomorskiego. Królem strzelców został Edward Gołaś z Jabłonowa Pomorskiego z trzynastoma trafieniami. Za najlepszego obrońcę zawodów uznano Marcina Krajewskiego z Przasnysza. Nagrodzono również najstarszego zawodnika którym był Wiesław Smoliński także Przasnysza.

— Dziękuje bardzo, ze przyjechaliście do Działdowa. Robimy wszystko, aby w przyszytym roku ten turniej się odbył już pod dachem. Zapraszam do Działdowa w przyszłym roku — powiedział burmistrz Grzegorz Mrowiński. Turniej został rozegrany pod patronatem burmistrza Działdowa Grzegorza Mrowińskiego. Zawody zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Działdowo. Inicjatorem i współorganizatorem turnieju była ekipa Stalowe Rekiny.

— Wszystkim drużynom dziękujemy bardzo za przybycie, dziękujemy miastu za udostępnienie lodowiska - MOSiRowi, burmistrzowi. Dziękujemy sponsorom i wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego turnieju — powiedział kapitan drużyny Stalowe Reginy Robert Chimkowski.
Zwycięski zespół grał w składzie: Wojciech Schwertfeger, Mariusz Reich, Piotr Kawa, Michał Góralski, Tomasz Muchlbauer, Edward Gołaś, Maciej Mioduszewski, Tomasz Bąk.
A działdowianie (czwarte miejsce): Robert Chimkowski, Mirosław Duchna, Marcin Zybert, Mariusz Kowalkowski, Dariusz Piotrowicz, Sylwester Mergalski, Krzysztof Brzoska, Jakub Brzoska.

1. Orły Przasnysz 4 (9:6)
2. Naprzód Jabłonowo Pomorskie 2 (13:10)
3. Borsuki Olsztyn 0 (4:10)

Półfinały: Stalowe Rekiny – Naprzód Jabłonowo Pomorskie 4:6, Falcons Lubowidz – Orły Przasnysz 3:6.
Mecz o 5. miejsce: Warriors Brodnica – Borsuki Olsztyn 0:6.
Mecz o 3. miejsce: Stalowe Rekiny – Falcons Lubowidz 3:4.
Mecz o 1. miejsce: Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Orły Przasnysz 7:3