Zatrzymani podczas akcji "alkohol, narkotyki"

2018-01-03 09:26:15 (ost. akt: 2018-01-03 09:27:12)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Policjanci z działdowskiej jednostki policji prowadzili działania pod nazwą "alkohol, narkotyki". Zatrzymali m.in. trzech pijanych rowerzystów, nietrzeźwego kierowcę samochodu oraz wyjaśniali okoliczności trzech zdarzeń drogowych.
Działania prowadzone były 28 grudnia. W tym dniu ok. godziny 19.00 na jednej z ulic w Iłowie-Osadzie policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu i miał on problemy z komunikacją. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 34-latka, który wykazał, że miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie — informuje oficer prasowy Justyna Nowicka.

Po godzinie 19.00 w innej miejscowości w gminie Iłowo-Osada patrol drogówki zatrzymał kolejnego nietrzeźwego „kolarza”. Tym razem był to 37-letni mieszkaniec gminy Działdowo, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnie po godzinie 20.00 w Działdowie policjanci ruchu drogowego zatrzymali rowerzystę, który miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Rowerzysta to 56-letni mieszkaniec miasta.

— Wobec wszystkich nietrzeźwych rowerzystów została sporządzona dokumentacja, która teraz trafi do sądu — dodaje oficer prasowy.

Natomiast w jednej z miejscowości w gminie Lidzbark patrol prewencji zatrzymał nietrzeźwego kierowcę samochodu. Do zdarzenia doszło po godzinie 19.00. Kierowca opla omegi wsiadł za kierownicę mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 62-latkowi prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę. Mieszkańcowi gminy Lidzbark grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina
Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Polskie prawo nie pozwala na prowadzenie pojazdu pod działaniem alkoholu, a mimo to kierujący nie zważając na bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego decydują się na łamanie przepisów w tym zakresie. Nie przemawiają do nich również utrata uprawnień do kierowania, surowe kary finansowe i możliwa utrata wolności. Każdy, kto posiada wiedzę na temat osoby kierującej autem po spożyciu alkoholu lub zauważy na drodze pojazd poruszający się szlaczkiem, którego kierujący w sposób nienaturalny przyspiesza i zwalnia, jedzie od jednej strony jezdni do drugiej, proszony jest o jak najszybszy kontakt z policją. Szybka reakcja pozwoli zatrzymać takiego kierowcę i pociągnąć go do odpowiedzialności, ale przede wszystkim zapobiec ludzkiej tragedii. Nasze bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Hahaah #2418476 | 37.248.*.* 15 sty 2018 17:44

    A gdzie jest Artykuł o zatrzymaniu Dariusza T i jego kompana Z narkotykami z Lidzbarka Welskiego????

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Zamek #2409171 | 37.248.*.* 3 sty 2018 19:47

    Zamkowe duchy z turzy wielkiej pozdrawiają redakcję gazety działdowskiej

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5