Spotkanie z historią na rowerze [film, zdjęcia]

2017-09-11 12:37:38 (ost. akt: 2017-09-11 12:44:41)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Ponad 60 rowerzystów wzięło udział w historycznym rajdzie rowerowym "Emilia Sukertowa-Biedrawina znana i nieznana”.

Rajd zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie z partnerami wydarzenia: Towarzystwem Miłośników Ziemi Działdowskiej i Zespołem Szkół w Malinowie. Rajd wystartował spod Kościła Św. Katarzyny Aleksandryjskiej i przebiegał głównie ścieżkami leśnymi w okolicach Malinowa z metą w siedzibie działdowskiej biblioteki.

— Rajd powstał w ramach projektu "Emilia Sukertowa-Biedrawina znana i nieznana”, który jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra — mówi dyrektor MBP Justyna Lytvyn. — Trasa liczyła około 15 km i przebiegała szlakiem nr 5 z "Przewodnika krajoznawczo-turystycznego po Działdowskim Powiecie" Emilii Sukertowej-Biedrawiny.

Podczas rajdu było kilka przystanków. Wówczas to prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Działdowskiej Marian Odachowski opowiadał uczestnikom rajdu o ciekawych miejscach odkrytych przez Emilię Sukertową-Biedrawinę.
Na zakończenie rajdu na cyklistów czekały ziemniaki kiełbaska z grilla.

— Dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie — kończy dyrektor Lytvyn.
Rajd odbył się w sobotę 9 września.

Karol Wrombel

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5