Przedszkolaki z wizyta w Komendzie Policji

2017-06-01 15:48:05(ost. akt: 2017-06-01 13:59:56)

Autor zdjęcia: policja

Czym zajmuje się Policja, jak wygląda stanowisko pracy policjanta i w co wyposażony jest funkcjonariusz – o tym m.in. mogły przekonać się przedszkolaki z Działdowa podczas wizyty w miejscowej jednostce Policji.
Wychowankowie z Przedszkola nr 3 w Działdowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantkami w budynku Komendy Powiatowej Policji w Działdowie. Okazją do odwiedzin były Otwarte Jednostki Policji, które stanowią jeden z programów prewencyjno-edukacyjnych realizowanych przez Policję. Celem projektu jest podnoszenie wiedzy na temat zagrożeń, sposobów ich unikania i przeciwdziałania, kształtowanie właściwych postaw społecznych, zapobieganie demoralizacji i przestępczości nieletnich, przybliżenie roli i pracy Policji oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku służby.
Przedszkolaki zapoznały się z policyjnym sprzętem, skorzystały z pakietu do daktyloskopii robiąc sobie odciski palców, jak również przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w domu i na drodze, w tym podczas kontaktu z nieznajomym psem.
Na zakończenie spotkania każde z dzieci otrzymało element odblaskowy.

st.sierż. Justyna Nowicka

dzialdowo@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5