Przedszkolaki przywitały wiosnę [zdjęcia]

2017-03-22 10:54:02 (ost. akt: 2017-03-22 11:00:23)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

Pierwszy Dzień Wiosny w Przedszkolu Niepublicznym UMISIA przebiegł niezwykle uroczyście. Do Tygrysków, Kłapouszków, Kangurków i Pszczółek zawitała Wiosna – ta kalendarzowa i ta pod przebraniem nauczycielki pani Moniki Jackowskiej.
Dzieciaki były zachwycone i na powitanie zaśpiewały Wiośnie piosenki o budzących się z zimowego snu niedźwiadkach, klekoczących nad łąką bocianach, żabkach skaczących po zielonej trawie i rozwijających swoje pąki kwiatach. Występy dzieci: piosenki i taniec przygotowała pani rytmiczka Kornelia Falk a stroje wykonały panie wszystkich grup.

Gwoździem programu okazało się rozstrzygnięcie zorganizowanego przez Panią Kornelię konkursu na najbardziej estetycznie zrobiony i pięknie brzmiący instrument muzyczny wykonany przez rodziców i dzieci w domu. Prac na konkurs wpłynęło całe mnóstwo i zachwyciły one pomysłowością, barwnością, ciekawymi rozwiązaniami muzycznymi. Wszystkie instrumenty zostały nagrodzone ogromnymi brawami i upominkami, niektóre zaś zostały uhonorowane dyplomem za I, II, III miejsce.

Spotkanie z Panią Wiosną zakończyło się wspólnym tańcem i orkiestrą wiosenną – dzieci na swoich instrumentach wykonały akompaniament do „Walca” Dymitra Szostakowicza”. Tu mogły poddać się całkowicie muzycznej ekspresji i pozwolić się „unieść” muzyce. Za to wspaniałe spotkanie tak pięknie i pomysłowo przygotowane i poprowadzone należy się szczególne podziękowanie pani Kornelii Falk. Wdzięczność także trzeba okazać wszystkim paniom, dzieciom i oczywiście rodzicom, bez których „dziecięca orkiestra” nie wyglądałaby tak wspaniale i nie brzmiałaby tak fantastycznie.

Wszystkie prace można obejrzeć w hallu przedszkola przez następnych kilka dni.
A oto lista dzieci, których prace zostały nagrodzone i uhonorowane dyplomami.
Kłapouszki: pierwsze miejsce: Alicja Puczyńska, drugie Zuzanna Mostek, trzecie Julia Makszyńska.
Tygryski: pierwsze miejsce: Marcelina Zgliczyńska, drugie Oskar Zakrzewski, trzecie Nadia Drabot.
Kangurki: pierwsze miejsce: Antoni Nadolski, drugie Natalia Kamińska, trzecie Jakub Pietruszka.
Pszczółki: pierwsze miejsce: Karol Riemer, drugie Anna Nalikowska, trzecie Krystian Wyżlic.

Krystyna Sztramska

dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5