Walentynki w Działdowskiej Dwójce

2017-02-21 16:29:42 (ost. akt: 2017-02-21 16:31:43)

Autor zdjęcia: nadesłała Elżbieta Zakrzewska

W Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie obchodzono szkolne Walentynki.
Samorząd Uczniowski zainicjował wiele pomysłów, które przyczyniły się do uatrakcyjnienia tego święta. Młodzież przygotowała słodkości na tę okoliczność w postaci ciast, ciasteczek i babeczek. Można było nabyć kartki walentynkowe, własnoręcznie przygotowane przez członków SU, a także skorzystać z gotowych cytatów i wierszyków o miłości i przyjaźni, dostępnych przy oddzielnym stanowisku.

Przygotowana została specjalna skrzynka, do której można było wrzucać walentynki. W szkole królował kolor czerwony, a redakcja szkolnego radiowęzła zadbała o odpowiednią oprawę muzyczną, poprowadziła audycję okolicznościową oraz przyjmowała dedykacje i pozdrowienia. Jak zawsze największą atrakcją, wywołującą wiele pozytywnych emocji, była poczta walentynkowa, która zadbała o doręczenie kart z pozdrowieniami ich adresatom.

W obchody szkolnych walentynek włączyła się również biblioteka szkolna, która tego dnia promowała hasło: „Zakochana Biblioteka”. Z tej okazji zadbano o odpowiedni wystrój, bogaty w walentynkowe gadżety. Wyeksponowano wystawkę książek, których tematem jest miłość wśród nastolatków. Biblioteka zaproponowała czytelnikom „Randkę w ciemno z książką”, która polegała na wypożyczeniu zapakowanej jak prezent książki, której tytuł był niewidoczny. Ponadto w bibliotece odbył się krótki konkurs sprawdzający wiedzę uczniów o tradycjach walentynkowych i znajomość poezji miłosnej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zmagania językowe, których celem było podanie wyrażenia „kocham Cię” w różnych językach.
Był to dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy oraz okazja dla kształtowania pozytywnych postaw i wartości wśród społeczności szkolnej. Zwieńczeniem obchodów dnia św. Walentego była dyskoteka szkolna, bogata w atrakcje przygotowane przez Samorząd Uczniowski.

Elżbieta Zakrzewska

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5