Zapraszamy na XV Rodzinny Rajd Rowerowy

2016-05-24 18:22:00 (ost. akt: 2016-05-24 18:43:55)
Kadr z ubiegłorocznego rajdu

Kadr z ubiegłorocznego rajdu

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

W sobotę, 4 czerwca, odbędzie się już XV Rodzinny Rajd Rowerowy, organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Działdowie. W tym roku trasa liczyć będzie około 33 kilometrów.
— Startujemy jak zawsze o godz. 11.00 z parkingu na Placu Mickiewicza. Rajd zakończymy na stadionie MOSiR-u. Tu na uczestników czekać będą kiełbaski z grilla i napoje — mówi dyrektor MOSor Grzegorz Kaszubski.
Karta zgłoszenia >>> zgoda rodzica >>> oraz regulamin rajdu >>>

W rajdzie mogą brać udział wszyscy chętni bez względu na wiek i płeć, z własnym, sprawnym technicznie rowerem. Dzieci do lat 10 obowiązkowo w kaskach i pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Młodzież w wieku 11-17 lat może brać udział za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.
A tak przedstawia się trasa tegorocznego rajdu: Pl. Mickiewicza, Zamkową, Męczenników, Mławską do Kurek i dalej przez Księży Dwór, Prusinowo, Gnojno, Niechłonin i Wysoka. Wjazd do Działdowa ul. Lidzbarską i ul Olsztyńską, Nidzicką, Sportową - na stadion MOSiR ok. godz. 14.00.
W połowie trasy, w Niechłoninie zaplanowany jest 15 minutowy postój.
Dzieci i zwycięzcy rozstrzygniętych konkursów oraz losowo wybrani uczestnicy rajdu otrzymają nagrody.
Uwaga! W czasie trwania rajdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym na trasie przejazdu peletonu rajdowego. Za utrudnienia organizator przeprasza.
Prosimy, by wszyscy chętni, którzy mają zamiar brać udział w rajdzie, zrobili przegląd swoich rowerów i ruszyli w trasę szlifować formę.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Działdowie pierwszy rajd zorganizował w 2002 roku z udziałem 60 osób. Trasa rajdu liczyła tylko 10 km i prowadziła z parkingu pod ratuszem do Malinowa, powrót leśnymi duktami na stadion.
W drugim rajdzie udział już wzięły 93 osoby, trasa podobna jak w pierwszym rajdzie lecz wydłużona do 13 km.
Od 2004 roku trasy rajdów były dłuższe i prowadziły drogami powiatowymi i wojewódzkimi. To obligowało nas do wysyłania udokumentowanych wniosków do Wydziału Ruchu Drogowego KW Policji i Marszałka Sejmiku Wojewódzkiego o pozwolenie na organizację rajdów.
— We wszystkich 14 rajdach udział wzięło 1478 osób, przejechaliśmy 352 kilometry. Daje to średnią na jeden rajd 105 uczestników i dystans 25 km — mówi Ewa Urbańska z MOSiR w Działdowie.oprac.kw

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jajec #2000611 | 79.188.*.* 28 maj 2016 08:13

    Dlaczego brak nawet krótkiej wzmianki o prezesie Gesku ? To karygodne przeoczenie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5