I Biegi Przełajowe „Uzdowo na 5”

2015-09-22 09:55:10(ost. akt: 2015-09-22 10:14:49)

Autor zdjęcia: Archiwum GOKiS Działdowo

19 września w Uzdowie przy pięknej pogodzie odbyły się I Biegi Przełajowe „Uzdowo na 5” o Puchar Wójta Gminy Działdowo Pawła Cieślińskiego.
Na terenie przyległym do szkoły podstawowej odbyły się biegi na 400m, 600m, 800m, i 1000m. Natomiast dla osób dorosłych w kategorii OPEN trasę wyznaczono w lesie Uzdowo-Grzybiny. Meta dla wszystkich zawodników była na boisku szkolnym w Uzdowie. W biegach wzięło udział 152 zawodników.

W kategorii na 400m dziewcząt:
I miejsce zajęła Oliwia Rucińska z Uzdowa, II Karolina Trybel z Księżego Dworu, III Sandra Podsiad z Jankowic

W kategorii 600m chłopców:
I miejsce zajął Sebastian Kałwa z Kramarzewa, II Paweł Gadulski z Ruszkowa, III Ireneusz Pokojski z Uzdowa

W kategorii 800m kobiet:
I miejsce zajęła Martyna Pokojska z Żabin, II Olga Wilga z Gąsiorowa, III Żaneta Sentowska z Księżego Dworu

W kategorii 1000m mężczyzn:

I miejsce zajął Wiktor Bojarowski z Uzdowa, II Patryk Reda Z Księżego Dworu, III Arkadiusz Cegielski z Pożar

W kategorii OPEN kobiet:
I miejsce zajęła Dominika Nowakowska Kiełpino, II Monika Jackiwicz Kazanice, III Miłosława Wasiak Burkat

W kategorii OPEN mężczyzn:
I miejsce zajęli Artur Olejarz Zielona Góra i Andrzej Rogiewicz Elbląg, II Kamil Poczwardowski Sierpc, III Michał Karbowki Działdowo.

Przyznano statuetki dla najstarszego zawodnika Leona Menderskiego z Działdowa, najmłodszego Fabiana Nasiadka z Uzdowa, najlepszego zawodnika z Gminy Działdowo Michała Szulca z Zakrzewa, najlepszego zawodnika z Uzdowa Patryka Bajurskiego.

Wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary, statuetki, medale. W kategorii OPEN za I miejsce kobieta i mężczyzna otrzymali od sponsora Państwa Anny i Piotra Stańczak z Uzdowa nagrodę w wysokości 1000 zł. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy z wpisanym czasem.
Nagrody wręczyli Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Zieliński, Piotr Stańczak, Anna Stańczak.