Brawurowa gra koszykarek z „Dwójki” w ogólnopolskim turnieju

2014-11-12 20:23:14(ost. akt: 2014-11-12 19:38:28)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W dniach 8-10 listopada koszykarki UKS ”Dwójki” Działdowo (rocznik 2001) uczestniczyły w VI Ogólnopolskim Turnieju Koszykówki Dziewcząt „Gołków Cup 2014” odbywającym się w Piasecznie.
Podopieczne Kamila Chrzanowskiego zmagania rozpoczęły od rywalizacji z MUKS I Piaseczno. Niestety mecz zakończył się porażką działdowianek 46-49. Kolejny mecz koszykarki „Dwójki” rozegrały z Ursusem Warszawa, który wygrały 53-45. — Prawdziwą walką było spotkanie z kadrą województwa lubelskiego występującego pod szyldem Białej Podlaskiej — mówi Kamil Chrzanowski. — Od samego początku mecz toczył się pod dyktando bardziej doświadczonych koszykarek z lubelszczyzny. W 6 minucie trzeciej kwarty działdowianki przegrywały już 19 punktami. Jednak taka różnica nie załamała ambitnie grających zawodniczek „Dwójki”. Fenomenalna gra w obronie i wyprowadzanie skutecznych, szybkich ataków spowodowały, że pod koniec trzeciej odsłony „Dwójka” zniwelowała różnicę do 11 punktów.

— Na ostatnią kwartę działdowianki wyszły z wiarą, że są w stanie odrobić straty, co udało się już po 5 minutach — dodaje trener naszych zawodniczek. — Ostatnia faza to kompletna dominacja działdowianek i wygranie przegranego, mogło się wydawać, spotkania 60-53. Ciekawostką jest fakt, że w ostatniej części koszykarki „Dwójki” straciły tylko 5 punktów, wrzucając rywalkom ich aż 25. Był to w opinii wielu obserwatorów najlepszy, najbardziej emocjonujący i dramatyczny pojedynek całego turnieju. Po tym zwycięstwie działdowianki czekał jeszcze mecz z drugą drużyną MUKS Piaseczno, z którą poradziły sobie bez najmniejszych problemów wygrywając 78-26. — Swój ostatni mecz zawodniczki „Dwójki” rozgrywały z drużyną z Kozienic — mówi Kamil Chrzanowski. — One także okazały się słabsze od działdowskich koszykarek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 66-43.

Dzięki czterem zwycięstwom i jednej porażce podopieczne Kamila Chrzanowskiego uplasowały się w końcowej klasyfikacji na drugim miejscu.

Aż cztery nagrody indywidualne powędrowały w ręce zawodniczek z Działdowa. MVP Turnieju została Aleksandra Gorzkiewicz. Najlepszą Strzelczynią - Weronika Komoszyńska (wyprzedzając w tej klasyfikacji o 9 punktów inną zawodniczkę z „Dwójki” - Zuzannę Krupę). Do drużyny All Stars wybrano Zuzannę Piórek, natomiast najlepszą zawodniczką drużyny z Działdowa została Zuzanna Krupa.

Skład Dwójki: Zuzanna Piórek, Zuzanna Krupa, Zuzanna Kolk, Zuzanna Przybyszewska, Zuzanna Kotulska, Oliwia Mackiewicz, Oliwia Kordowska, Dominika Pruszkowska, Aleksandra Gorzkiewicz, Karina Walencik, Weronika Komoszyńska. Opiekun: Kamil Chrzanowski.