3 pomysły, by wyróżnić meble kuchenne

2020-10-26 15:37:11(ost. akt: 2020-10-27 09:33:35)
O atrakcyjną oprawę zabudowy meblowej można zadbać na wiele sposobów. Fantazyjny akcent dekoracyjny, oryginalna kolorystyka czy asymetryczny układ mebli potrafią odmienić wizerunek kuchni i pomogą w prosty sposób osiągnąć wymarzony efekt, który będzie odbiegał od sztampowych rozwiązań.
Pomysłów na urządzenie atrakcyjnej kuchni jest wiele, podobnie jak sposobów na podkreślenie własnego stylu i nadanie meblom bardziej spersonalizowanego charakteru. Proste rozwiązania aranżacyjne będą równie skuteczne, jak te lansowane przez designerów, a interesujący efekt można osiągnąć wyrazistym kolorem, ekskluzywnym detalem czy niestandardową kompozycją zabudowy kuchennej.


Zaskakujący detal w centrum uwagi
W poszukiwaniu indywidualizmu nie musimy rezygnować z ulubionych rozwiązań, tylko dlatego, że są popularne, ale nadać im bardziej osobisty charakter. Nawet uniwersalny skandynawski kanon, bazujący na prostocie, bieli i drewnie, można uatrakcyjnić dzięki oryginalnym akcentom, np. w postaci fantazyjnych uchwytów meblowych. To subtelny element dekoracyjny, który jednak przyciąga wzrok i może w znaczący sposób wpłynąć na postrzeganie mebli, a tym samym estetykę całego wnętrza.
Interesujący efekt można osiągnąć również łącząc dwa różne typy uchwytów w jednym systemie mebli. Bardzo efektowne będzie zestawienie ozdobnych gałek inspirowanych biżuterią z eleganckimi uchwytami relingowymi. W ten sposób możemy odświeżyć wizerunek mebli i wprowadzić zaskakujący element, charakterystyczny tylko dla naszej kuchni.

Hoker
To kolejny modny i praktyczny pomysł do kuchni! Hokery to dobre rozwiązanie nie tylko do wnętrz komercyjnych, ale efektowne uzupełnienie umeblowania kuchni. Gustowne wysokie stołki z wygodnym tapicerowanym siedziskiem w modnych kolorach, jakie w tegorocznej kolekcji zaproponowała firma KAM, podkreślą wyjątkowość aranżacji i dodadzą jej stylu.
Na rodzinny obiad lub spotkanie w większym gronie wygodniejszy będzie stół z krzesłami, ale poranną kawę czy szybki posiłek w ciągu dnia możemy skonsumować przy wyspie lub półwyspie kuchennym, przysiadając na hokerze. To nie tylko rozwiązanie polecane do małych wnętrz, gdzie barek służy za główne miejsce spożywania posiłków, ale i modny element aranżacyjny nowoczesnych kuchni.
Jeżeli lubimy siedzieć przy wyspie kuchennej — hokery będą idealnym rozwiązaniem. Są praktyczne, lekkie i poręczne. Bez trudu można je wsunąć pod blat, gdy nie będą używane, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca.
— W otwartych przestrzeniach salonowo-kuchennych umowną granicę pomiędzy poszczególnymi strefami przejęła wyspa lub półwysep, które często są również funkcjonalnym zamiennikiem stołu. Nieodłącznym elementem takiego umeblowania stały się hokery, których wysokość jest optymalnie dopasowana do wysokości blatu, a design do stylistyki mebli. Projektując systemy meblowe, myślimy o kompleksowym podejściu do aranżacji, dlatego w nowej kolekcji zaproponowaliśmy kilka rodzajów hokerów, które elastycznie można skomponować z różnymi stylami wnętrz i każdym rodzajem zabudowy meblowej — mówi Sylwia Kowalska-Mikutel.


Wysokie stołki ustawione przy wyspie lub półwyspie kuchennym stanowią centralny punkt umeblowania, dlatego mają istotny wpływ na efekt końcowy. Uniwersalna stylistyka hokerów łączy się ze wszystkimi trendami aranżacyjnymi. Doskonale prezentują się w nowoczesnych pomieszczeniach, gdzie nie brakuje industrialnych elementów czy designerskich detali, ale będą dobrym wyborem również w przypadku kuchni klasycznych z bardziej stonowaną zabudową, wnosząc do nich nieco swobody i aranżacyjnego luzu. Wybór odpowiedniego modelu pozwoli zapewnić spójność wizualną wnętrza. Jeżeli lubimy prostotę, możemy wybrać minimalistyczne, smukłe hokery o formie taboretów, którym dodano kilka centymetrów więcej. Bardziej efektownie prezentują się te o formie przypominającej krzesła. Jeżeli cenimy sobie wygodę, warto wybrać hokery z tapicerowanym siedziskiem.
— Niezależnie od tego, czy będą wykorzystywane okazjonalnie, czy przejmą funkcję krzeseł, hokery z wygodnym siedziskiem pokrytym tapicerką z miękkiej tkaniny zapewnią komfort, o który zadba także oparcie pod plecy i podpórka na nogi — podpowiada projektantka. — Tapicerowane siedzisko to również subtelny sposób na wprowadzenie do kuchni elegancji i dodanie jej przytulności.
Chcesz odmienić kuchnię i sprawić, aby nabrała blasku? Wybierz hokery w kolorze złota. Z siedziskiem w modnym, intensywnym kolorze granatu, to prawdziwy koktajl energetyczny, który przy okazji doda wnętrzu stylu i elegancji. Zaskakujący efekt zapewni z kolei połączenie luksusu z nowoczesnym stylem loftowym, czyli tapicerowane siedzisko w kolorze złota z metalem w czarnym wybarwieniu. Dostępne są różne wysokości stołków, dzięki czemu łatwo można dobrać odpowiedni rozmiar i zdecydować się na wersję z oparciem pod plecy lub bez niego.
Oprac. mmb

Porada: Zakup sprzętu AGD w studiu mebli kuchennych
Koniec roku obfituje w szereg promocji prokonsumenckich. Przyzwyczajeni jesteśmy do ofert marketów, a tymczasem w studiu czekają na nas jeszcze lepsze rozwiązania. W profesjonalnym studiu sprzęt na ekspozycji możemy obejrzeć, uruchomić, wręcz dotknąć i tak po ludzku „pobawić się” nim. Znacznie ułatwi nam to wybór urządzenia. Projektanci chętnie przekażą nam też swoją wiedzę o danym produkcie. Dodatkowo, studio zapewni nam transport i wniesienie w dogodnym momencie. Jest to szczególnie ważne w trakcie remontu czy wykańczania pomieszczeń.
Kolejna korzyść to montaż sprzętów w meble zapewniony w cenie zakupu. Kto potrzebuje, podłączenie do instalacji też może zlecić obsłudze studia — większość z nich współpracuje z hydraulikami, gazownikami czy elektrykami. — Szczególnie docenią to ci klienci, którzy nie przygotują właściwie instalacji i w ostatniej chwili potrzebują hydraulika czy gazownika — mówi Andrzej Tomasiak z olsztyńskiego Studia Mebli Kuchennych Atom.
Renomowani producenci też doceniają studia i premiują klientów dodatkową, nawet 3-letnią bezpłatną gwarancją (czyli 2 lata standardowej i 3 dodatkowej). Ponadto, na wybrane marki i modele obowiązuje zwrot części gotówki za zakup. Często zakup premiowany jest rabatem na czwarty produkt nawet do 50 proc., lub upominkami: kompletem noży, garnków. Promocje te są skierowane do ostatecznego konsumenta. Studio nie może przywłaszczyć sobie bonusa. — W naszym Studiu dbamy, by klient skorzystał z wszystkich możliwych korzyści — dodaje Andrzej Tomasiak.