A może tak kuchnia na niebiesko…?

2019-12-20 09:46:23(ost. akt: 2019-12-20 09:48:57)
A gdyby tak marzenia o niebieskich migdałach zastąpić marzeniami o niebieskich frontach w meblach kuchennych? Dla pięknych, intensywnych odcieni jak turkus, szafir czy indygo można stracić głowę! Niebieski w swoich licznych wybawieniach to pomysł na wnętrze ze smakiem i charakterem.
Jak zaakcentować kuchenny temperament? Oczywiście za pomocą koloru. Dostępna jest cała paleta barw, które doskonale sprawdzą się w tym zadaniu, a jednym z ulubionych jest z pewnością niebieski. W nowoczesnych interpretacjach zachwyca świeżym blaskiem, wyrazistością i głębią nasycenia. Nie da się go nie zauważyć, a tym bardziej się nim nie zachwycić.

— Niebieski jest ekspresyjny, a jednocześnie bardziej bezpieczny od takich barw jak czerń, żółty czy czerwień, chociaż podobnie jak one ożywia wnętrze — mówi Sylwia Kowalska Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. — To kolor, który należy do czołówki trendów kolorystycznych, ponieważ jest nie tylko atrakcyjny, ale uniwersalny i ponadczasowy. Jeżeli chcemy z kolei podkreślić nowoczesny charakter wnętrza, zdecydujmy się na którąś z bardziej oryginalnych odmian koloru niebieskiego, jak szykowny turkusowy, orzeźwiający morski, intensywny szafirowy czy zdecydowany kobalt.


Kuchenny efekt wow zapewni również granat. Ta ciemniejsza odmiana niebieskiego sprawi, że wnętrze będzie jeszcze bardziej eleganckie. Prestiżowy charakter zabudowy meblowej wzmocnią fronty uszlachetnione fornirem w granatowym wybarwieniu. To rozwiązanie mniej popularne niż lakier, a tym samym bardzo oryginalne.

Bryła mebli z pewnością nabierze wyrazu jeżeli ożywimy ją frontami w kolorze niebieskim. Aby jednak nie popaść w przesadę, należy dozować go z umiarem, a najlepiej połączyć z dekorami drewna, które nieco złagodzą jego intensywny charakter. Ten atrakcyjny duet pozwoli zachować efekt zrównoważonego wnętrza ze smakiem.

— W przypadku intensywnych wybawień frontów dobrym wyborem jest wykończenie matowe — podpowiada projektantka. — Są wizualnie delikatniejsze w odbiorze, co uspokoi ich wizerunek.


Pralka w kuchni


Czasami w łazience brakuje nam miejsca — i pralka musi zostać zainstalowana w zabudowie kuchennej — mówi Andrzej Tomasiak z olsztyńskiego studia mebli kuchennych.

Pralkę do zabudowy można kupić w studiach mebli kuchennych. Mieści się ona pod standardowymi blatami o głębokości 60 cm. Jej szerokość to również 60 cm, a wysokość — ok. 82 cm. klient, który wybierze taką ofertę, nie powinien się martwić o problemy z montażem: cokoły zachowują ciągłość, a front meblowy mocowany na pralce uzupełnia nam zabudowę.

Ewentualny problem może pojawić się, gdy chcemy zamontować pralkę wolnostojącą i by jej instalacja w meblach nie była widoczna. Mamy wówczas dwie możliwości. Po pierwsze, jeśli pralka ma standardową głębokość ok. 60 cm i taka samą szerokość — trzeba w kuchni przewidzieć głębsze blaty, 70 cm to absolutne minimum. Pralkę wstawiamy w szafkę o szerokości 70 cm z dwoma drzwiami, bez wieńca dolnego, a cokół montujemy do korpusu. Niektóre pralki wolnostojące mają głębokość ok. 42 cm — wówczas zmieścimy się pod blatem głębokości 60 cm, ale na wbudowanie takiej pralki nadal potrzebujemy 70 cm miejsca. Pamiętajmy też, że tak jak w przypadku zmywarki — wszystkie przyłącza do pralki powinny znajdować się nie za urządzeniem, a w szafce obok. Najlepiej, by była to szafka zlewozmywakowa.Porada:


Komentarze (1)

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sergej #2842331 | 196.240.*.* 1 sty 2020 09:52

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    odpowiedz na ten komentarz