Biokominek — piękny, ciepły i bezpieczny
2017-11-23 08:00:30(ost. akt: 2017-11-23 09:01:02)
Nie każdy ma dom, a w nim przestronny salon, w którym może wybudować sobie kominek. A przy ogniu miło posiedzieć. Teraz także osoby, które mieszkają w blokach mogą mieć u siebie kominek. Mowa o biokominkach, które nie potrzebują ani specjalnego montowania, ani komina, a ni też dużej przestrzeni, by cieszyć domowników widokiem płomieni.
Biokominki są świetnym rozwiązaniem dla osób, które dbają o ochronę środowiska, a jednocześnie marzą o wieczorach spędzanych przed kominkiem. Kominek taki to prawdziwy lew salonowy — nie zajmuje dużo miejsca, nie dymi, nie brudzi, a jest tak samo urokliwy jak kominek tradycyjny. Zapomnijmy też o stosach drewnianych szczap. Paliwem w tym przypadku jest... płyn.
Oczywiście chodzi i specjalny płyn, (np. Eco fire). W biokominku to właśnie on jest źródłem energii. I to źródłem ekologicznym.
Oczywiście chodzi i specjalny płyn, (np. Eco fire). W biokominku to właśnie on jest źródłem energii. I to źródłem ekologicznym.
Bez zapachu i bez dymu
Płyn używany w biokominkach nie wydziela zapachu, a w czasie spalanie nie wytwarza dymu. Jeden litr takiego paliwa wystarcza na 2 do 5 godzin spalania. Czas zależy od wielkości płomienia. Taki kominek nie dość, że jest ekologiczny, to dodatkowo bardzo bezpieczny.
Może stać na podłodze, może także wisieć na ścianie
Nie masz miejsca na kominek stojący? Powieś go sobie na ścianie. Producenci biokominków pomyśleli o wszystkim. W zależności od tego gdzie i ile mamy miejsca możemy sprawić sobie biokominek wolnostojący, wiszący lub portalowy. Urządzenia te doskonale wpiszą się w każdą przestrzeń: małą, dużą oraz tę na zewnątrz domu – w ogrodzie czy na tarasie.
Wybór kształtów i kolorów zależy wyłącznie od naszych upodobań. Wśród modeli kominków wolnostojący mamy zabudowane, z szybami z czterech stron, a także otwarte. O kształcie klasycznym, owalnym, a także narożne. Białe, czarne, stalowe, ażurowe, szklane.
Biokominki wiszące czy do zabudowy we wnęce, świetnie wpasują się w stylistkę salonu czy sypialni. Potrzebują tylko trochę miejsca w ścianie lub bezpośredni na niej. Tu do wyboru mamy np. kominki narożne, otwarte na prawą lub lewą stronę, horyzontalne, z panoramiczną wizją ognia i wyjątkową np. szlifowaną fakturą.
I ostatnie — biokominki portalowe, które wręcz imitują tradycyjny kominek. Na takim kominku jest także miejsce na ustawienie rodzinnych fotografii, zegara czy trofeów sportowych.
I ostatnie — biokominki portalowe, które wręcz imitują tradycyjny kominek. Na takim kominku jest także miejsce na ustawienie rodzinnych fotografii, zegara czy trofeów sportowych.
Kominek sterowany pilotem
Miłośnicy nowinek technicznych i technologicznych z pewnością zainteresują się biokominkiem sterowanym za pomocą pilota. Możemy tu mówić o nowej generacji biokominków automatycznych. Kominki te wyposażone są w elektroniczny system sterowania ogniem i mogą być obsługiwane nie tylko za pomocą pilota, ale także za pomocą urządzeń mobilnych. Technologia ta pozwala na zintegrowaną pracę z systemem Inteligentnego Domu, co pozwoli uruchomić urządzenie w dowolnym momencie. Śnieżyce, zaspy, mróz? Nie straszna zima, gdy w domu czeka na nas salon z domowym ogniskiem. I to dosłownie
Ozdobne kamienie i ceramiczne drewienka
Prawdziwe ognisko to oczywiście płonące drwa i otaczające je kamienie. Te naturalne atrybuty możemy także zastosować (umieścić) w naszym ekologicznym biokominku.
— Do dyspozycji mamy ozdobne kamienie i drewienka ceramiczne, które świetnie imitują ich naturalne odpowiedniki. Mogą one być umieszczone zarówno w biokominkach wiszących jak i stojących. Zarówno kamienie jak i drewienka są bezpieczne w użyciu i odporne na wysokie temperatury — wyjaśnia Zbigniew Morawski.
Bożena Kraczkowska
Komentarze (1)
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
Anka #2386857 | 77.253.*.* 30 lis 2017 14:02
Super sprawa taki biokominek :) Jestem ciekawa, czy ten system sterowania pilotem udałoby się spiąć z systemem inteligentnego domu (np. F&Home)? Fajnie byłoby móc jednym urządzeniem kontrolować większość urządzeń w domu :)
odpowiedz na ten komentarz