Zaawansowana stolarka w oknach
2015-10-07 09:58:09(ost. akt: 2015-10-07 11:08:47)
Możemy zapomnieć o nieszczelnych oknach czy wymagających użycia dużej siły, z trudem domykających się drzwi. Do naszych domów wkracza nowa technologia z rozwiązaniami, które zapewniają wygodę, łatwość obsługi i bezpieczeństwo.
Czego oczekujemy od nowoczesnych drzwi i okien? Bezproblemowego otwierania, zamykania, wygody użytkowania, bezpieczeństwa i estetyki. Ale to nie wszystko.
Nowoczesna stolarka okien dachowych, montowana na skosach poddasza nie ogranicza się tylko i wyłącznie do zapewnienia dostępu naturalnego światła do pomieszczenia, ale także bezpieczne działanie – mówi Janusz Komurkiewicz, ekspert producenta okien dachowych. - Nowoczesne produkty mogą np. zapewniać zdrowy mikroklimat na poddaszu dzięki wykorzystaniu bezobsługowych, automatycznych nawiewników, które dostarczają do wnętrza optymalną ilość świeżego powietrza – dodaje ekspert.
Takie nawiewniki to tylko jeden z przykładów innowacji. W ofercie producentów znajdziemy m.in. konstrukcje uchylno-obrotowe czy też zintegrowany system automatycznego sterowania stolarką i wszechobecną w domu automatyką, np. oświetleniem oraz ogrzewaniem. Na poddaszu, lecz także w każdym innym wnętrzu, dobrze sprawdzi się szkło. Może być ono wykorzystane np. stworzenia niecodziennych drzwi czy wyznaczenia strefy kąpielowej w łazience.
Nowoczesne szyby mogą np. zmieniać na żądanie swoją przezierność. Aktywne szkło można „zasilić” energią elektryczną. Pod wpływem przepływu prądu zmiennego zmienia ono swój wygląd z matowego na zupełnie przejrzyste. Dzięki temu, zapewnia dyskrecję wszędzie tam, gdzie tego potrzebujemy, a jednocześnie pozwala na kreację oryginalnego wnętrza.
Co ważne, aktywne szkło w przypadku braku zasilania pozostaje w pełni matowe. Szkło, dostępne w różnych wariantach kolorystycznych, można z powodzeniem stosować nie tylko w domach, ale także w biurach. W tym drugim przypadku montuje się okna o dużych formatach, wyposażone w ciężkie, składające się z nawet czterech tafli szkła, pakiety szybowe. – Korzystanie z takich przeszkleń musi być przede wszystkim bezpieczne i oczywiście wygodne – mówi Andrzej Wróblewski, ekspert ds. Technologii. - Dlatego wymagają zastosowania najwyższej jakości okuć. Okucia muszą być przystosowane do współpracy ze skrzydłami o dużej masie, wynoszącej nawet kilkaset kilogramów. Często wyposaża się je również w dodatkowe elementy, jak napędy i siłowniki pneumatyczne ułatwiające manewrowanie, np. otwieranie czy mikrowentylację – dodaje nasz ekspert.
Komentarze (0)
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez