Strych ocieplony pianką poliuretanową
2015-09-24 16:03:42(ost. akt: 2015-09-18 16:24:40)
Nie masz jeszcze ocieplonego domu? A może dopiero budujesz dom i nie wiesz czym go ocieplić?
Do wyboru jest kilka metod. Podpowiadamy, która jest najbardziej efektywna, relatywnie niedroga i... zdrowa. Ta ostatnia zaleta jest szczególnie ważna, gdy w domu mieszkają dzieci, osoby cierpiące na alergię czy astmę.
Więcej rąk przy wełnie mineralnej
Wełna mineralna. To materiał izolacyjny wykorzystywany do ocieplania budynków od wewnątrz, zewnątrz, a także stropów. Wełna mineralna ma niski współczynnik przewodzenia ciepła, nieźle wycisza pomieszczenia i jest niepalna. Może służyć jako dodatkowe zabezpieczenie przed pożarem drewnianych elementów. Jest jednak ciężka, co podnosi koszt transportu, a potem także montażu, do którego trzeba zatrudnić większą liczbę ludzi. Do tego dochodzą również droższe tynki. Minusem zastosowania wełny jest także to, że chętnie gnieżdżą się w niej gryzonie, budując tam swoje siedliska.
Styropian lekki, ale palny
Nadal popularny jest styropian. Stosowany jest do ocieplania budynków usługowych, ale także bloków mieszkalnych czy domków jednorodzinnych. Atutem styropianu jest jego cena — jest on tańszy od wełny mineralnej. Styropian jest także lekki, można go układać samemu, przy niewielkim nakładzie siły ludzkich rąk. Niezły do izolowania ścian i dachów. Wbrew powszechnie panującym mitom jest to wytrzymały materiał izolacyjny. Słabą stroną styropianu jest jego łatwopalność.
Zdrowa izolacja pianką poliuretanową
Pianka poliuretanowa jest niezwykle lekka i świetnie nadaje się do termoizolacji. Szczególnie polecana jest do ocieplania strychów i poddaszy. Nakładana metodą natryskową tworzy barierę cieplną dokładnie wypełniając każdą wolną przestrzeń i szczeliny. Metoda natrysku jest niezwykle szybka, ma bardzo dobrą przyczepność do konstrukcji. Może być stosowana do poddasza pochylonego pod kątem czy nawet poziomego bez stosowania jakichś specjalnych dodatkowych elementów mocujących.
O ile w przypadku wełny i styropianu mamy do czynienia z łączeniami, przez które może uciekać ciepło, co ma przełożenie na wzrost rachunków za ogrzewanie, to w przypadku zastosowania pianki ten problem znika. Pianka nie pozostawia łączeń, więc i ciepło nie ma którędy uciekać. Zastosowana do ocieplania poddasza skutecznie zabezpiecza konstrukcję drewnianą, gdyż stanowi ochronę przed pleśniami, grzybami. To dobra wiadomość dla alergików i osób cierpiących na astmę. Dom ocieplony pianką jest więc generalnie dużo zdrowszy niż ten ocieplony wełną, która może nasiąkać, stanowiąc pożywkę dla grzybów.
Na koniec ważna informacja — współczynnik przenikania ciepła pianki poliuretanowej jest aż dwa razy niższy w porównaniu ze styropianem czy wełną mineralną. Pianka jest więc też dwa razy wydajniejsza. kraw
Komentarze (1)
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
Maras #2026982 | 77.65.*.* 14 lip 2016 12:25
Piana poliuretanowa to obecnie wg mnie, najlepsze rozwiązanie - bezpieczna, ciepło nie ucieka, a do tego szybko się taki dom izoluje jeśli ktoś korzystał z metody natryskowej. Swoj dach ociepliłem korzystając z usług fachowców od Kadri (pianasystemowa.pl gdyby ktoś chciał poczytać o metodzie).
odpowiedz na ten komentarz