Dziewczęta z internatu wystąpiły na 24. Festiwalu Piosenki Pogoda

2017-12-08 12:14:44(ost. akt: 2017-12-08 12:20:21)
Dziewczęta na scenie Festiwalu Pogoda

Dziewczęta na scenie Festiwalu Pogoda

Autor zdjęcia: Archiwum

Pogoda to znany od wielu lat Wojewódzki Festiwal Piosenki. W tym roku odbył się po raz 24., a le ostatni w formule konkursu. Tradycyjnie w rywalizacji festiwalowej wzięła udział młodzież z internatów i burs Warmii i Mazur. Śpiewały też dziewczęta z Ostródy.
Internat Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie reprezentowały: Aleksandra Rutkowska, Sandra Rybińska i Klaudia Nowikiewicz. Dziewczyny zaprezentowały dwie piosenki w kategorii „interpretacje”- „Czas nie będzie na nas czekał” z repertuaru Blue Cafe oraz „Porady na zdrady” Ani Dąbrowskiej.

Poziom festiwalu był standardowo bardzo wysoki i dziewczęta doskonale wpisały się w jego ramy. Stres przed występem okazał się motywujący. Wokalistki otrzymały pamiątkowy dyplom oraz bogate doświadczenie obcowania ze sceną, jury oraz publicznością. Atmosfera była pełna humoru, oklasków i dobrej muzyki.

Organizatorem festiwalu była Bursa nr 3 w Olsztynie. Celem konkursu jest upowszechnianie twórczości muzycznej młodzieży, aktywizacja twórczości amatorskiej, zachęcanie wychowanków do prezentowania swojej działalności oraz integracja międzyinternacka młodzieży.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5