Radex który o 7:00 ruszył z Dworca Głównego???
Trwa czarna seria wypadków autobusów rejsowych. Kolejne wypadki Polskich Busów, wczoraj wypadek autobusu PKS Elbląg, dziś PKS Olsztyn. W kółko słyszy się o tym, że autobus uderzył w dom, że pasażerowie ranni, zabierani smigłowcami, amputowane kończyny. Czy wszyscy dobrzy kierowcy kat. D są w Anglii?
biała scania Radexu z Ornety
Wygląda na to, że to radex który o 7.00 startował z Olsztyna. zastanawiające jest dlaczego żaden serwis nie podaje przewoźnika, czym wprowadza zaniepokojenie rodzin podróżujących na odcinku olsztyn - Warszawa, Bo oprócz Radex-u jeździ jeszcze PKS, Transwal i inne.
Jaka firma?? nie napisalei tego, co najważniejsze. Jakieś foty?? heloł?
No tak wypadek autobusu za wypadkiem i nikt nie napisze że jeżdżą jak wariaci, może dlatego że 40 osób wiezie. Jak motocyklista jedzie sam to już debil i zabójca.
Radex g. 8:20 Warszawa-Olsztyn najprawdopodobniej
Więcej zdjęć: http://www.kurierolsztynski.pl/12613,201 4,01,30,grozny-wypadek-autobusu-olsztyn- warszawa-galeria
Inspekcja transportu powinna przyjrzeć się rozkładom jazdy jakie są na tych ''expresach'' do wawy.nie realne do wykonania jadąc wg,przepisów k.d.Szkoda kierowcy będzie miał przee....u Typy
Kto prowadził?
Dokładnie nie olsztyn-warszaFka tylko WARSZAWA-OLSZTYN!!!
nawet 12 osob...................to znaczy ze co, jak , eeee, kto to pisze???
Sorry,ale jest zima i wypadki muszą być.
za TVN 24 - autobusem jechały 34 osoby, 23 ranne w tym 3 ciężko. Autobus - RADEX -u , linia na trasie : Orneta - Dobre Miasto - Olsztyn - Warszawa.
ranni bo rano jechali
Nie tłumaczę kierowcy autobusu, ale co robiła ciężarówka na poboczu za przystaniem PKS? Byla oznakowana trojkątem, światłami itd?
Dość często jeżdżę autobusami firmy "Radex" niestety są kierowcy co jeżdżą jak szaleni, zwłaszcza jak mają trochę spóźnienia to nadrabiają szybkością. Kilka dni temu jechałem z duszą na ramieniu, bo warunki trudne a kierowca gonił bo miał 15 minut spóźnienia. Słyszałem że za spóźnienia kierowcy płacą kary pieniężne? To jakiś absurd????
Podobno nie było tak źle, a TVN24 to zupełnie jak Radio Erewań... Poza tym im więcej krwi, tym lepsza oglądalność, więc sobie nie żałują.
że na tej lini puszcaja w "miare""sprawne" i "nowe"autobusy jak to by był jakis trupek z trasy Orneta Olsztynie reka noga mózg na ścianie. zreszta to nie pierwszy wypadek Radexa,ee tam ważne że Radek ma na nowe opony, a za rozbity autokar zapłacicie w biletach....
jeździcie tymi czy innymi autobusami, że wiecie jak jest? Żaden nie jedzie nie przepisowo. To da się sprawdzić.
żebyście siedzieli non stop na ich stronach ;) Zarabiają na was :)
galeria z akcji ratunkowej: www.bit.ly/1dQrYkQ (trzeba puste spacje usunąć w adresie)
To jest żniwo prywatyzacji, pks do dziś jeździ bezpieczniej, przestrzegają przepisów a zwłaszcza szybkości ale konkurencja musi szybciej, żeby czymś zaimponować?
do "obiektywnego" nie jesteś taki obiektywny, bo wczoraj nie kto inny a właśnie autobus PKS-u na trasie Elbląg -Poznań miał wypadek. Nie ma znaczenia jak linia, mają znaczenie inne okoliczności. I tak wypadków - w stosunku do przewożonych pasażerów jest niewiele. Nie wydziwiajcie. Lepiej popatrzcie na wypadki kierowców samochodów osobowych
Kiedyś kierowca autobusu to był doświadczony, rozsądny, zrównoważony człowiek. Musiał przejść psychoteksty a każda wpadka dyskwalifikowała go z tej pracy. Teraz kierowcy są z przypadku, część z nich nigdy nie powinna jeździć autobusem? Nikt tego nie weryfikuje...
Kiedyś kierowca autobusu to był doświadczony, rozsądny, zrównoważony człowiek. Musiał przejść psychoteksty a każda wpadka dyskwalifikowała go z tej pracy. Teraz kierowcy są z przypadku, część z nich nigdy nie powinna jeździć autobusem? Nikt tego nie weryfikuje...
Autobus podstawiło miasto Mława PKS Mława, nie przewoźnik. A co do jakości przewozu w firmie Radex z Ornety jest wiele spraw które trzeba wyjaśnić. Więc ITD i Policja musi zajrzeć do dokumentacji.
marszałek z olsztyna wybroni to człowiek z Lidzbaraka a Orneta ten sam powiat. Ręka rękę myje. Rządzi PO.
Może w końcu przestaniecie wszyscy obwiniać kierowcę, który pokonywał tę trasę pewnie z tysięczny raz i spędził za kółkiem autobusu 20 lat a zacznijcie patrzeć na stan drogi. To jest droga krajowa prowadząca w końcu z 3-miasta przez stolicę do Krakowa, więc jedna z głównych w kraju więc powinna być odśnieżona w pierwszej kolejności ale co tam zawsze jest tłumaczenie "drogowcy zaspali". A większość ludzi piętnujący kierowcę są zwyczajnymi hienami, którzy robią 5000 km rocznie albo wgl nie jeżdżą i się wypowiadają na temat jazdy. Jestem ciekawy jakbyście się zachowali podczas poślizgu kilkunastotonowym pojazdem.
W niedziele około 18 godziny wyprzedzał mnie i jeszcze parę samochodów RADEX na 7 między Mławą a Nidzicą. Warunki były fatalne a on jechał jak głupi.
policja powtarza...proszę dostosować prędkość pojazdu do obecnie panujących warunków...nie ma wytłumaczenia że droga śliska czy duże opady...nie możesz "umiesz" nie jedz...lepiej się spóznić aniżeli wogóle nie dojechać
Autobus jechał z Olsztyna do Warszawy.To pewne
Życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia.
żeby nie trzeba było zap...ać, co ma do tego zima jest slisko jeździ sie wolniej co powiesz dla drzewa albo dla gipsu w szpitalu nie moja wina było nieodsniezone tłumaczenia pokolenia WEEKEND
Czy zima,czy lato,rozkład jazdy taki sam,bez względu na warunki drogowe,trzeba pędzic,by zdążyc zgodnie z rozkładem,bez względu na bezpieczeństwo pasażerów!
proponuje katrole w firmie radex!!!!!!!!!!!!!1 stan techniczny autobusow,opony!!! a inspekcja niech zajmie sie tarczami tacho.sprawdzi jak jezdza bez wystawianych faktor z rosjanami.jak gnebia kierowcow!!!!
proponuje katrole w firmie radex!!!!!!!!!!!!!1 stan techniczny autobusow,opony!!! a inspekcja niech zajmie sie tarczami tacho.sprawdzi jak jezdza bez wystawianych faktor z rosjanami.jak gnebia kierowcow!!!!
proponuje katrole w firmie radex!!!!!!!!!!!!!1 stan techniczny autobusow,opony!!! a inspekcja niech zajmie sie tarczami tacho.sprawdzi jak jezdza bez wystawianych faktor z rosjanami.jak gnebia kierowcow!!!!
no właśnie jak się rozmawia z kierowcami to opowiadają co się dzieje w tej firmie, jeżdżą przemęczeni. Kiedyś było lepiej gadają teraz jest kaszana. Dlaczego???
kolejny wypadek to kwestia czasu...kierowcy Radexjeżdżą jak szaleni, rozmawiają przez telefon komórkowy podczas jazdy, zgroza! pisałam i dzwoniłam do siedziby firmy ale to na nic
ja slyszalam pretesje szefa jak w holandji przyjechal po zepsuty autobus radeksu.tak jechal po kierowcy ze ten chlopina sie powiesil!!!!
ja slyszalam pretesje szefa jak w holandji przyjechal po zepsuty autobus radeksu.tak jechal po kierowcy ze ten chlopina sie powiesil!!!!
witam. jestem z itede . proszę o zadawanie pytań.
Czy jesteś zdrowy (chodzi o głowę)?
jak mi pani doktor da tabletki na oddziale to czuje sie zdrowo.
k,sz to syf dobromiejski
W dniu wczorajszym jechałem do W-wy i z powrotem, na odcinku od Mławy do Płońska czarny lód.Aż dziwne że tylko jeden wypadek.Poszkodowanym życzę powrotu do zdrowia a kierowca na lodzie to może tylko.....Nie ma opon na lód wcześniej trzeba było solić ale chyba nie właściwie doceniono warunków pogodowych.
dobrze opisane i nareszcie słowo ciężarówka a nie tir ..., bo TIR to wiemy co to za instytucja ..BRAWO ...
pokazała co kupiła w sklepie i mówi ...a to mam w reklamówce ...czyli w torbie plastikowej bez napisów ale reklamówka ....jajaaaaa
Bardzo łatwo się ocenia kogoś siedząc wygodnie w domku. Fajnie tak sobie pomarudzić, ponarzekać na pogodę, kierowcę itd....W końcu to nie nas dotyczy! Tak naprawdę to był wypadek, którego można było uniknąć lub nie. W sumie, gdyby człowiek wiedział, że się przewróci to by się połozył, czyż nie??? SZCZĘŚCIE W NIESZCZĘŚCIU, ŻE NIE MA OFIAR ŚMIERTELNYCH
I tutaj też nie TIR i nie ciężarówka tylko ciągnik siodłowy z naczepą. Autobus uderzył w naczepę.
bardzo proszę o sprawdzenie wszystkich tarczek tych autobusów do warszawy. dozwoloną prędkość po za terenem zabudowanym to 80 km/h. Wszyscy jadą na odcięciu, czyli 99 km/h. i nikt z tym nic nie robi. Starczy niech ITD lub Policja pojeżdzi z nimi w autobusie i będzie wszystko jasne. Ale po co? Może się uda.....
Ludzikom dali pieniądze (choć mówią, że nie mają) kupili komputery, nauczyli się pisać, ale już czytać ze zrozumieniem nie!!(szkoda) i wypisują byle co, na każdy temat znawcy tematu, wszystkowiedzący jak posłowie.każdy otwiera usta na KAŻDY dosłownie każdy temat bez przemyślenia. Byście się wzięli do pracy, zatrudnili jako kierowca( znawcy tematu) i pojechali w takich warunkach no oczywiście doskonale nie inaczej.
współczuję kierowcy autokaru,życzę Jemu jak iwszystkim poszkodowanym w wypadku szybkiego powrotu do zdrowia. A przyczyna wypadku napewno nie lezy po stronie kierowcy tego autokaru,lecz DROGOWCÓW.To trzeba powiedzieć otwarcie,ta droga wogóle nie była ani odśnieżana ani posypana od tygodnia,a piaskarki jadą z podniesionym pługiem i nie posypują. Jeżdżę tą drogą codziennie i w tym miejscu jazda 30 km/h to za szybko, a autobus na pewno nie jechał szybciej. Niech się nie wypowiadają osoby które same nie jeżdżą samochodami. Zdrówka życzę.
PRZECIEZ TAM JEST LÓD NA ODCINKU GLINOJECK-NIDZICA... OD NIEDZIELI!!! A FIRMA ODSNIEZAJACA DOSTALA RYCZAŁT
Czytając niektóre komentarze, to bardzo dziwię się jak można wypisywać takie bzdury. Krytykować to pierwsi, ale jak wpadają do autobusu i pytaja o której będzie w Warszawie, i usłyszą odpowiedź nie spełniającą ich oczekiwań to biegną do następnego mówiąc że tamtem będzie szybciej i wtedy to nikomu nie przeszkadza. A jak już coś się stanie to dopiero wtedy maja używkę. Niektórzy pasażerowie fałszywie chwalą jazdę kierowcy a później wypisuja stek bzdur na portalach. Kierowcy autobusowi jak jadą, to wiedza że mają odpowiedzialność za pasażerów i nie myślą tylko o sobie. Chyba nikt im nie dał za nic tej najwyższej kategorii?!
Trzy najszybsze pojazdy powyżej 3,5 T na DK7 1. Litewski TIR 2. Autobus Transwal (mistrzowie świata) 3. Zdarza się, że autobus Radex
Radio Olsztyn podało, ze autobus jechał z Warszawy do Olsztyna
Na jakiej podstawie wytypowałeś takich trzech laureatów?
POSTOJÓW CIĄGNIKÓW SIODŁOWYCH Z NACZEPĄ NA CZAS PAUZY W MIEJSCACH NIE PRZYSTOSOWANYCH!!! TACHO SIĘ KONCZY! PRAKING!!!! NIE RAZ WIDZIAŁEM jak kierowcy tego typu pojazdów urzadzaja sobie postoje gdzie im sie podoba! CZĘSTO STANOWIĄ ZAGROŻENIA DLA INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU!!!
MOŻE CZAS POMYŚLEĆ NAD DOPUSZCZENIEM OPON ZIMOWYCH Z tzw. KOLCAMI!!!! ZWYKŁA ZIMÓWKA NIE DA RADY Z TAKICH WARUNKACH!!!!
90 km - na godzinę nie wystarczy ??. Jechałem dzisiaj do Olsztyna na "blacie 90 km" - Radex wyprzedza !! - brawo .Tylko tyle że kierowca nie jedzie sam - wiezie nie ziemniaki tylko ludzi.
A skąd u wszystkich przekonanie, że winny był kierowca autobusu? Może musiał się "ratować", bo ktoś wyprzedzał z naprzeciwka? Albo go zwiało? Osobowkę czasem w taką pogodę ciężko utrzymać na pasie, a co dopiero takiego kloca.
Piszecie niewybredne teksty po każdym jak leci jeden na drugiego, wszyscy fachowcy z branży od odśnieżania, ze wszystkimi kategoriami praw jazdy i doświadczeniem Hołowczyca Kubicy i teściowej za kółkiem razem wziętych. To już nieuleczalny syndrom Polaka nieudacznika, który sam nic nie potrafi, boi się nie wychyla tyłka za monitora, ale do krytyki jest pierwszy. Nie rozumiecie, ze wypadki były są i będą bez względu czy jedzie Radex czy PKS czy PKP czy polski bus czy ulubiony i niedościgniony wzór niektórych Polaków niemiecki bus. Czytając te paskudne komentarze zawsze mam wrażenie ze pisane są z innej planety lub z jakiegoś oddziału zamkniętego. Pozdrawiam Zdrowych Psychicznie! :-)
Pozdrawiam kierowców firmy RADEX którzy jadą przez centrum Olsztynka mimo zakazu i przekraczają prędkość. Mimo wielu interwencji robią to nadal. Myślę ,że i tu musi dojść do tragedii ,żeby odpowiednie władze tym się zajeły.
Ja korzystam często z usług tej firmy i nie marudzę , jest to przewoźnik szyty na miarę naszego rejonu za 28 zł jadę wygodnie i szybko do Warszawy, są miłe akcenty typu kawa czy dostęp do netu, i chyba najważniejsza rzecz 10 połączeń w ciągu doby do Warszawy i do Olsztyna, jak to się ma do tego co serwuje PKP dwa połączeni bezpośrednie jazda w brudnych wagonach z lat 70 ubiegłego wieku za 52 zł w jedną stronę i połączeń słownie DWA, Przecież PKP nas olewa, zreszta po co mają się starac i tak dostaną subwęcję rządową. Pozdrowienia dla firmy Radex i życzę mało zawoalidrogów na trasie!
kierowcy autobusów wszystkich i prywatnych i pks itp i miejskich powinni miec więcej czasu na przejazd trasy. Takie wyśrubowane co do sekundy czasy w rozkładach zmuszają kierowców do pośpiechu aby pasażerowie nie mieli pretensji o opóźnienie aby nie zawalic rozkładu ...ja nie jeżdżę żadnym autobusem zimą gdy pogoda nie pewna bo wiem że oni mają te same rozkłady latem i zimą i ten brak czasu na przejazd trasy może ich skłaniac do pośpiechu .W takie dni jadę do warszawy pociągiem choc droższy. Powinny byc skontrolowane czasy przejazdu w rozkładach jazdy wszystkich przewożników i nie kierowcy a twórcy rozkładów powinni byc karani jeśli rozkład jest ułożony tak że przymusza kierowcę do zbytniego ryzyka czyli przesadnego pośpiechu
Zawsze bałam się jeździć Radexem... Nie wiem czy wszyscy kierowcy w tej firmie tak jeżdzą, bynajmniej Ci z którymi ja jeździłam pędzili jak opętali, wyprzedzanie 5 aut na raz, zawrotna prędkość jak na autobus... Któregoś razu WSZYSCY ludzie w autobusie jechali jak na ścięcie... Zestresowani na maxa, oczywiście bez komentarza się nie obyło... A swoją drogą, nasza siódemka jest w strasznym stanie... Dla porównanie, DK16 z Olsztyna do Biskupca jest czysta i komfort jazdy super.
Ciekawe, czy wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy? u nas nagminnie nie zapina się pasów bezpieczeństwa w autobusach rejsowych czy wycieczkowych. Dużo podróżuję ale sporadycznie spotkałem się aby kierowca kazał pasażerom zapinać pasy!!!!!!!!!
Aby zapinać pasy w autobusie muszą one w nim być. Mało które posiadają pasy, a te które miały często są już ich pozbawione. Ciekawe dlaczego? W UK trzeba zapinać pasy w autobusach rejsowych jeśli są one w nie wyposażone, inaczej kierowca nie chce czasem ruszyć....
ilu z was jezdzilo autobusem
oj dzieci dzieci zawsze macie wybujala wyobraznie i nie macie zielonego pojecia o jezdzie osobowkami a co dopiero autobusami.wasze komentarze to takie jak madry polak po szkodzie .Po 1 co do czasu przejazdu to nikt nie ma wysrobowanego ze musi jechac na sile by sie zmiescic gdyz to jest przewidywany czas dojazdu a nie to ze musi sie w nim zmiescic.Po 2 nie we wszystkich autobusach sa pasy bezpieczenstwa wiec nie ma obowiazku zapinania o ile ich tam nie ma .po 3 ktos tam napisal ze jechal 90 a radex go wyprzedzal brawo przy takich warunkach i 90 to o wiele za szybko .Po 4 wielu z nas przekracza predkosc wiec co sie dziwic ze i kierowcy autobusow to robia maja wieksze doswiadczenie choc z tym mozna polemizowac a to nie znaczy ze maja zezdzic zgodnie z przepisami bo wiaoz ludzi w osobowce tez sa ludzie a nawet jesli jedzie ktos sam to tez jest zagrozeniem dla innych roznica to tylko skala poszkodowanych.Jako firma istniejaca juz ladne parenascie lat to chyba 1 wypadek tej firmy a wy juz na niej wieszacie psy to nie firma tylko kierowca jest winny gdybyscie to wy byli na jego miejscu to zaloze sie ze szukalibyscie winnych tylko nie u siebie mowiac dlaczego sluzby drogowe nie oslonily pola zeby nie na wialo az tyle sniegu albo ze nie posypane odsnierzone itd.
PO-1..faktycznie firma Radexs jako firma nie trzymała kierownicy owego pojazdu lecz pracownik ,PO-2 w tej firmie na tylu kierowców 3 ma tą jazdę we krwi,PO-3 w tej firmie jest tak wielka presja na pracownika,że dziwię się z tak mało wypadków,A PO 4 osobiście poznałam smak CHAMSTWA od tej firmy będąc ofiarą,PO-5 jaki szef taka firma,PO-6 każdy chce pracować, A NA KONIEC TO WSZYSTKO JEST BŁĘDNYM KOŁEM WINNY TEN CZY TAMTEN KAŻDY CHCE ŻYĆ. Z POSZANOWANIEM
każdy pisze co mu slina na jezyk przyniesie ja jechałam ty autobusem i połowa z tych bzdór to kłamstwo autobus jechał do W-wy połowa ludzi miała zapięte pasy bo były kierowca nie jechał szybko i to jest udowodnione na tachografie bo policja zabrała tarczke .....to widziałam . Nie wiem czy wsiade do jakiego kolwiek autokaru ale jezdzilam z ta firma nie raz i nigdy nie było problemów .wspólczuje kierowcy bo to co tu wypisujecie to po prostu swiństwo .....może niech wypowiedzą się Ci którzy jechali tym kursem . .........
kancelaria-pif.pl
Wszystkie osoby poszkodowane do 10.08.1997 r. wstecz proszę o pilny kontakt w sprawie odszkodowania-pomogę tel.725-943-367 lub 666-060-288