Święto w remizie strażackiej OSP Budry

2021-09-15 09:23:15(ost. akt: 2021-09-15 09:43:58)

Autor zdjęcia: arch. OSP Budry

W Budrach powstał mural upamiętniający powstanie jednostki OSP w 1950 roku. Druhny i druhowie świętowali 70-lecie.
Jednostka postała w 1950 roku jednak ze względu na pandemię obchody odbyły się kilka dni temu. Wielkie święto jednostki druhny i druhowie z remizy w Budrach obchodzili 4 września.

Fot. arch. OSP Budry

- Ceremonię rozpoczęliśmy tradycyjnie mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin – informuje Katarzyna Bohun, prezes OSP Budry. - Na placu przed remizą odbył się apel, podczas którego zasłużeni druhowie zostali odznaczeni. W swoim imieniu chciałabym pogratulować wszystkim nagrodzonym i odznaczonym strażakom za ich bezinteresowną pomoc na rzecz społeczeństwa mieszkańców gminy Budry. Dziękuję każdej osobie zaangażowanej w przygotowanie uroczystości, to dzięki nim mogła się odbyć.

Fot. arch. OSP Budry


Podczas świętowania OSP w Budrach nastąpiło oficjalnie odsłonięcie muralu, który upamiętnia powstanie jednostki w 1950 roku. Mural namalowali mieszkańcy gminy Budry podczas realizacji dwóch projektów: „Malujemy, ćwiczymy i dobrze się bawimy!” dofinansowanego przez gminę Budry i oraz „OSP 70-lecie świętuje cała Gminę integruje” dofinansowanego z budżetu powiatu węgorzewskiego.

Fot. arch. OSP Budry

- Bardzo dziękujemy wszystkim instytucjom, samorządowcom oraz przedsiębiorcom i osobom prywatnym za pomoc i wsparcie naszej jednostki – dodaje prezes Katarzyna Bohun. - Dziękujemy też sołtysom pani Jadwidze Świeckiej i panu Sławomirowi Orynczakowi, jak również kołom gospodyń wiejskich w Budzewie, Popiołach i Budrach, na których zawsze możemy liczyć.
rs

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5