Powojenne niewybuchy znalezione podczas prac leśnych

2018-09-20 14:00:00 (ost. akt: 2018-09-20 12:13:04)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Węgorzewie

Węgorzewscy policjanci otrzymali zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów. Tym razem na pociski z czasów II wojny natkneli się leśnicy.
W poniedziałek około godziny 11:00 policjanci z Węgorzewa zostali poinformowani o znalezieniu 2 sztuk pocisków, które zostały wykopane w czasie prac leśnych w miejscowości Pochwałki (gmina Budry). Niewybuchy zostały znalezione w lesie, gdzie już wcześniej odnajdywano niebezpieczne “pamiątki” z okresu II wojny światowej. Na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy zabezpieczyli znalezisko i powiadomili wojskowych saperów. Tego samego dnia usunęli oni pociski zabierając je do neutralizacji na poligonie.

Policja apeluje: tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub trwałym kalectwem. Szczególnie apelujemy do amatorów pozyskiwania złomu! W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę. (źródło: KPP w Węgorzewie)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5