Pełnimy służbę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku

2016-10-07 10:00:00 (ost. akt: 2016-10-07 10:37:55)
Archiwum OSP Budry

Archiwum OSP Budry

Autor zdjęcia: mm

Ochotnicze Straże Pożarne borykają się z coraz większym problemem znalezienia nowych ochotników do pełnienia służby w ich jednostkach. Problem ten zaczyna dotykać również OSP z powiatu węgorzewskiego. Wyjście z tej sytuacji próbują znaleźć strażacy z Buder, którzy ogłaszają nabór ochotników do OSP Budry.
Szeregi OSP zrzeszają ochotników, którzy poświęcają swój czas, aby nieść pomoc innym. Pomimo dużego poparcia społeczeństwa dla Ochotniczych Straży Pożarnych ilość druhów wciąż maleje. Rosnący problem z nowymi członkami spędza sen z powiek Naczelnika OSP Budry, Daniela Pyniaha. To na jego barkach spoczywa zapewnienie gotowości bojowej jednostki co jest trudne przy niewielkiej ilości strażaków ochotników.

— Sytuacja w naszej jednostce nie jest jeszcze alarmowa ale świeża krew jest bardzo potrzebna— mówi naczelnik OSP Budry.— Dlatego ogłosiliśmy nabór do naszej jednostki. Wiele osób nie wie jak wstąpić w nasze szeregi. Jako strażacy-ochotnicy pełnimy służbę 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Wstąpienie w nasze szeregi niesie za sobą wiele wyrzeczeń i poświęceń. Nie jest łatwo ale naprawdę jest warto!

Służba w OSP nie jest łatwa i wymaga od kandydata dobrej kondycji fizycznej oraz psychicznej. W dzisiejszych czasach jednostki OSP nie tylko biorą udział w akcjach ratowniczo- gaśniczych ale również integrują społeczeństwo poprzez organizację imprez i pokazów. Dodatkowo w dobie internetu są blisko społeczeństwa za pomocą stron internetowych oraz profili na Facebooku. Kandydat do OSP musi być świadomy specyfiki tej służby.

— Gdy kandydat zdecyduje się wstąpić w nasze szeregi przechodzi tak zwany okres kandydacki, w którym oceniamy jego wkład w życie jednostki— informuje Daniel Pyniaha.— Jeśli jesteśmy zadowoleni z tej postawy wówczas kandydat jest przez nas wysyłany na badania lekarskie i szkolenie podstawowe strażaka OSP prowadzone przez Państwową Straż Pożarną. Jest to najdłuższe i najbardziej wymagające szkolenie, podczas którego młody strażak zostaje przygotowany do służby w Jednostce Operacyjno-Technicznej OSP. Na dzień dzisiejszy na kurs podstawowy w naszej jednostce oczekują dwie osoby, w tym pierwsza kobieta w naszej jednostce. Mimo wszystko potrzebujemy więcej nowych osób aby sprawnie działać i być zawsze gotowym do służby społeczeństwu.


Ochotnicza Straż Pożarna w Budrach ogłasza nabór do służby w Jednostce Operacyjno-Technicznej (bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych).
Wymagania stawiane kandydatom:
• Ukończony 18 rok życia
• Polskie obywatelstwo
• Dobry stan zdrowia
• Dyspozycyjność
• Dobra kondycja fizyczna i psychiczna
• Nieposzlakowana opinia
• Posiadanie pełni praw publicznych i pełnej zdolności do czynności prawnych
• Zalecane zamieszkanie na terenie miejscowości Budry
Jak zostać strażakiem OSP Budry?
1. Skontaktuj się z nami. Osoby do kontaktu:
• Prezes OSP Budry Krzysztof Zubek tel. 609 629 780
• Naczelnik OSP Budry Daniel Pyniaha tel. 665 594 067
• e-mail: ospbudry@o2.pl
2. Wypełnij deklarację wstąpienia do OSP (prześlemy Ci ją w wersji elektronicznej lub odbierzesz ją w wersji papierowej u prezesa OSP) .
3. Staw się na rozmowę kwalifikacyjną w wyznaczonym terminie.
4. Jeśli spełnisz wszystkie wymagania oraz przejdziesz pozytywnie rozmowę kwalifikacyjną, Witaj na pokładzie! Ale to dopiero początek Twojej drogi do zostania naszym pełnoprawnym strażakiem! Przed Tobą badania lekarskie i szereg specjalistycznych szkoleń pożarniczych zanim wsiądziesz do wozu strażackiego. Termin zgłoszeń kandydatów do służby: 31 października 2016 r.
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. alko #2090217 | 89.229.*.* 16 paź 2016 22:23

  nie mam srejsbuka i co teraz???

  odpowiedz na ten komentarz

 2. jest #2082836 | 88.156.*.* 7 paź 2016 18:53

  za ile!!!!!!! i jaki i czyj to Prezes???????, pożar niema tu znaczenia strach być członkiem, to nie nasza organizacja - do likwidacji !!!!! już to przeżywałem 1991 i tak dalej

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5