Poznaliśmy Osobowości Roku 2022. Wśród laureatów są reprezentanci powiatu braniewskiego

2023-04-14 14:31:31(ost. akt: 2023-04-14 19:18:30)
Uroczysta gala podsumowująca Plebiscyt odbyła się w Olsztynie

Uroczysta gala podsumowująca Plebiscyt odbyła się w Olsztynie

W pięciu plebiscytowych kategoriach: Kultura, Nauka, Biznes, Działalność społeczna i charytatywna oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna, głosowanie mieszkańców naszego województwa wyłoniło zdobywców zaszczytnych tytułów osobowości. Wśród nich są reprezentanci powiatu braniewskiego.
W kategorii KULTURA zwyciężył Stanisław Chorążyczewski, artysta z Pieniężna. W kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA najwięcej głosów zdobyła Kinga Redyk, współzałożycielka Stowarzyszenia Otwarte Serca z Braniewa.

Jeżeli chodzi o kategorię BIZNES, najwięcej głosów w powiecie braniewskim zdobyła Joanna Polewczak, właścicielka STTYK Pracownia Architektury Wnętrz i Krajobrazu, Pieniężno. A w kategorii POLITYKA, SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA na szczeblu regionalnym zwyciężył Łukasz Korneluk, przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego.

Jeżeli chodzi o kategorię NAUKA wyłoniono trzech zwycięzców na szczeblu wojewódzkim: III miejsce w finale wojewódzkim zajął: dr Marek Piotrowski, naukowiec Uniwersytetu Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. II miejsce: Jagoda Czajkowska, doktorantka w Szkole Doktorskiej UWM w dyscyplinie zootechnika i rybactwo z Olsztyna. Tytuł Osobowości Roku 2022 i I miejsce w kategorii NAUKA w województwie warmińsko-mazurskim zajął Amadeusz Pfeifer, inżynier, historyk z Elbląga

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów i dalszej owocnej działalności. Państwa zapraszamy za to do obejrzenia galerii zdjęć z gali podsumowującej plebiscyt.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5