Zatoka Braniewo wygrała z Radomniakiem Radomno aż 6:0

2023-03-27 12:12:28(ost. akt: 2023-03-27 12:35:33)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

18. kolejka spotkań sypnęła sporymi niespodziankami. Swój mecz przegrał lider tabeli Constract Lubawa. Z kolei z boiska zeszła pokonana Polonia Pasłęk. Tym razem nie zawiodła Zatoka Braniewo, która z bagażem 6 bramek odprawiła Radomniaka Radomno.
• Zatoka Braniewo — Radomniak Radomno 6:0 (2:0)
1:0 — Korkliniewski (39), 2:0, 3:0 — Grzyb (41,65), 4:0 — Rutkowski (71), 5:0, 6:0 — Rynkowski (88,90)

ZATOKA: Ptak — Chomko, Korkliniewski (46 Śniegocki), Kimso (46 R. Jakimczuk), Szpakowski, Rynkowski, Hebda, Kozak (70 Rutkowski), Małek, Wieliczko (82 Trejmak), Grzyb (72 Opalach)

Podopieczni trenera Daniela Koguta chcieli się zrehabilitować za ostatnią porażkę na wyjeździe z Kormoranem Zwierzewo 1:2 i swoje zadanie w pełni wykonali.

Rywal braniewian dotrzymywał kroku gospodarzom do czasu stracenia pierwszego gola. W tym czasie gra toczyła się przeważnie w środku pola, ale z optyczną przewagą Zatoki. Jednak do przerwy braniewianie postawili na swoim i otworzyli wynik spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Bogdana Wieliczkę w pole karne najwyżej do główki na 10 metrze wyskoczył Kacper Korkliniewski i za chwilę wpadł w objęcia kolegów.

Ten gol dał otuchy gospodarzom, którzy poszli za ciosem. Jeszcze przed przerwą podwyższyli rezultat. Wówczas na indywidualną akcję zdecydował się Oskar Rynkowski, strzelił sprzed pola karnego, bramkarz gości odbił piłkę do boku, a nadbiegający Radosław Grzyb dopełnił formalności i zrobiło się 2:0.

Po przerwie braniewianie, mając zaliczkę dwóch bramek, grali spokojnie, prowadzili grę i czyhali na zdobycie kolejnych goli. Po godzinie gry prowadzili już 3:0, po tym jak Tomasz Ptak dalekim wykopem uruchomił w przodzie Grzyba, ten wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i mając przed sobą wychodzącego z bramki golkipera gości, strzelił z 20 metrów i futbolówka zatrzepotała w siatce.

To nie był koniec poczynań strzeleckich gospodarzy. W 71 min przebywający zaledwie minutę na boisku Olaf Rutkowski, sfinalizował podanie Marcina Śniegockiego i strzałem po długim rogu piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

Im bliżej było końca, tym goście bardziej opadali z sił. Wykorzystała to Zatoka i jeszcze w ostatnich dwóch minutach regulaminowego czasu gry, zdobyła dwa gole, za sprawą Oskara Rynkowskiego.

Kolejny mecz Zatoka rozegra na wyjeździe w tę sobotę z Czarnymi Rudzienice.

Piłkarskie spotkania w regionie

Wracając do pozostałych spotkań, największą niespodziankę sprawili Czarni Rudzienice. Podopieczni trenera Jarosława Płoskiego wygrali na wyjeździe z liderem tabeli Constractem Lubawa 3:2.

Goście prowadzili już 3:1. Kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Igor Szczepanik i zrobiło się 3:2. W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik strzelał drugi rzut karny i powinien doprowadzić do remisu, ale obił poprzeczkę i niespodzianka stała się faktem.

W meczu Polonia Pasłęk - Naki Olsztyn (3:5) było to trzecie z rzędu zwycięstwo gości. Pasłęczanie 2-krotnie obejmowali prowadzenie. W 83 min przyjezdni po dwóch golach z rzędu wyszli na prowadzenie. Długo się jednak tym prowadzeniem nie cieszyli, bo Patryk Wieliczko 2 min później doprowadził do wyrównania. Kiedy wydawało się, że nastąpi podział punktów, Naki w doliczonym czasie gry zdobyli dwa kolejne gole i stali się bogatsi o kolejne trzy punkty.

Sporo emocji dostarczyło spotkanie Błękitni Orneta - Iskra Narzym (3:4). Wszystkie cztery gole dla zwycięskiej drużyny zdobył Sebastian Rynkowski. Jedną z bramek dla drużyny gospodarzy zdobył 40-letni Łukasz Pietroń, były zawodnik II-ligowej Olimpii Elbląg.

Pierwsze zwycięstwo na wiosnę zanotowała Unia Susz, która na wyjeździe pokonała Delfin Rybno 3:0. Zwycięstwo Unii mogło być okazalsze, ale piłka po uderzeniu Krystiana Stańca w 43 min gry trafiła w poprzeczkę.

Wyniki 18. kolejki spotkań:
• Polonia Pasłęk — Naki Olsztyn 3:5 (1:0)
1:0 — Wieliczko (28), 1:1 — Samóraj (48), 2:1 — Lenart (59), 2:2 — Fronczak (70), 2:3 — Jakubisiak (83), 4:3 — Wieliczko (85), 3:4 — Samóraj (90+1), 3:5 — Kowalski (92 karny)
• Drwęca Nowe Miasto Lubawskie — Ossa Biskupiec Pomorski 3:2
• Barkas Tolkmicko — Płomień Turznica 1:1 (1:1)
1:0 — Ratajczak (20), 1:1 — R. Śnieżawski (41)
• Delfin Rybno — Unia Susz 0:3 (0:1)
0:1 — Luliński (45), 0:2 — Czarzasty (66), 0:3 — Luliński (88)
•Błękitni Orneta — Iskra Narzym 3:4 (1:1)
0:1 — Rynkowski (21), 1:1 — Pietroń (38), 1:2, 1:3 — Rynkowski (49,52) 2:3 — Kurywczak (73) 3:3 — Januszkiewicz (75), 3:4 — Rynkowski (85)
• Start Nidzica — Kormoran Zwierzewo 2:2 (1:2)
1:0 — Dąbkowski (9 karny), 1:1 — Bojarowski (11), 1:2 — Góralski (20), 2:2 — Masiak (90+5)
• Constract Lubawa — Czarni Rudzienice 2:3 (0:2)
0:1 — Kołakowski (3), 0:2 — Karczewski (28). 1:2 — Banach (55), 1:3 — Kołakowski (61), 2:3 — Szczepanik (80 karny)

• mecz więcej

W tę sobotę grać będą (gospodarze na pierwszym miejscu): Unia Susz — Barkas Tolkmicko, Płomień Turznica — Ossa Biskupiec Pomorski, Constract Lubawa — Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Czarni Rudzienice — Zatoka Braniewo, Radomniak Radomno — Start Nidzica, Kormoran Zwierzewo — Naki Olsztyn, Polonia Pasłęk — Błękitni Orneta, Iskra Narzym — Delfin Rybno.