Co, gdzie, kiedy w Braniewie i powiecie braniewskim

2023-01-26 15:39:52(ost. akt: 2023-01-26 15:43:57)
Już 29 stycznia wielki finał WOŚP. Sztab Główny w dniu Wielkiego Finału będzie znajdować się w Braniewskim Centrum Kultury

Już 29 stycznia wielki finał WOŚP. Sztab Główny w dniu Wielkiego Finału będzie znajdować się w Braniewskim Centrum Kultury

Autor zdjęcia: WOŚP Braniewo

CO: Nowości na dużym ekranie
GDZIE: Kino Baszta
KIEDY: 27-29 stycznia

W dniach 27-29 stycznia w braniewskim Kinie Baszta można wybrać spośród trzech ciekawych seansów. O godzinie 16:00 na dużym ekranie zobaczymy bajkę "Kot w butach: Ostatnie życzenie", o 18:00 Kino zaprasza na komedię romantyczną "Wystrzałowe wesele", a o 20:00 wyświetlany będzie komediodramat "W trójkącie".

CO: Dzień Lego
GDZIE: Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku
KIEDY: 28 stycznia

Jak informują organizatorzy wydarzenia, uczestników czeka prawdziwa przygoda podczas tworzenia przestrzeni dla wyobraźni i kreatywności, wszyscy tego dnia poczują się jak Lego Masters, a nagrody w konkursach już czekają. Warto dodać, że akcja organizowana jest w ramach finału WOŚP i podczas wydarzenia będzie można wrzucić datek do puszki. Dzień Lego potrwa w CKB od 10 do 12.

CO: Finał WOŚP
GDZIE: Braniewo i powiat braniewski
KIEDY: 29 stycznia

Sztab Główny w dniu Wielkiego Finału będzie znajdować się w Braniewskim Centrum Kultury, gdzie działać będzie sklepik WOŚP z różnymi gadżetami i liczne stoiska promocyjne. A panie z Kobiecej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Braniewo zorganizują kawiarenkę z ciastami i kawą, których będzie można skosztować w zamian za datek do skarbonki. Jak co roku na ulice Braniewa wyjdą też tradycyjnie wolontariusze WOŚP. Więcej o Finale WOŚP TUTAJ.

CO: Zielona Biblioteka
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: 30 stycznia

Stawianie baniek jest jedną z metod terapeutycznych stosowanych w tradycyjnej medycynie chińskiej. Do zabiegu używa się specjalnych naczynek (baniek), które przystawia się do skóry określonych okolic ciała. Jakie są cele zabiegu, jakie efekty? Tego dowiecie się Państwo na pierwszym spotkaniu w ramach cyklu Zielona Biblioteka – Bańkoterapia, które poprowadzi pani Jolanta Weręgowska- Łoś. Spotkanie odbędzie się w czytelni dla dorosłych MBP 30 stycznia o 17:00.

CO: Ferie zimowe z biblioteką
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: do 2 lutego

Ferie tuż…tuż. Kapryśna pogoda nie podsuwa fajnych rozwiązań do miłego, aktywnego spędzenia wolnego czasu. Zatem mamy pomysł i propozycję… Miłośników czytania, zabaw literackich, ruchowych wygibasów w wieku szkolnym (przedział wiekowy 7-11) lat zapraszamy jak co roku do udziału w naszych bibliotecznych zajęciach — przekazuje MBP. I zapewnia: — Nie zabraknie dobrej zabawy z książką i na podstawie książki. Dzięki literaturze staniemy się uczestnikami morskich wojaży i odbiorcami przedziwnych opowieści. Czy warto? To wszystko zależy od wyobraźni i otwartych na doznania uczestników. „Ahoj przygodo”…
Zajęcia będą odbywały się do 3.02, w poniedziałki, środy i piątki w godz. 11.00-13.00. Obowiązują zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Regulamin zajęć dostępny na stronie Biblioteki. Plan spotkań: Morskie przygody — poniedziałki — warsztaty literacko-ruchowe, Piraci to my — środy — warsztaty teatralno-literackie, W głębinach mórz i oceanów — piątki — zajęcia literacko-plastyczne.

CO: Teatralne Ferie z Braniewskim Centrum Kultury
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: do 2 lutego

Ferie z Braniewskim Centrum Kultury w teatralnym klimacie.
Bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 27.01.2023 - 10:00-14:00, 31.01.2023 - 10:00-14:00, 02.02.2023 - 10:00-14:00. Podczas zajęć dzieci wezmą udział w grach, zabawach oraz animacjach. Ponadto przygotują scenografię, ozdoby oraz kukiełki, których użyją do stworzenia teatrzyku lalek. Dzieci nie trzeba zapisywać na zajęcia wcześniej. Opiekun zapisuje dziecko osobiście przed rozpoczęciem zajęć zgodnie z harmonogramem.
Szczegółowe informacje w sekretariacie Braniewskiego Centrum Kultury tel. 55 506 50 20.

CO: Za granicą żartu. Kabaret Nowaki
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 3 marca 2023

Kabaret tworzą Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak. Połączenie energii i kreatywności tych trzech artystów tworzy zupełnie nowatorską jakość na polskiej scenie kabaretowej. Znani z wielu produkcji telewizyjnych m.in. Paranienormalni Tonight i Kabaret na żywo, gospodarze Płockich Nocy Kabaretowych oraz Polskiej Nocy Kabaretowej, uczestnicy wszystkich największych telewizyjnych festiwali kabaretowych. Ich żywiołem są jednak występy na żywo i bezpośredni kontakt z publicznością. To tu czują się jak ryby w wodzie, bawiąc widzów w sposób nieskrępowany i spontaniczny. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę. Za granicą żartu to najnowszy program Kabaretu Nowaki, w którym publiczność zostanie zabrana w daleką rozrywkową podróż. Nowaki wznoszą kabaret w zupełnie nowy, kosmiczny wręcz wymiar. Daleko za granicą tego, co znaliście dotychczas, znajdziecie zupełnie nowe skecze, premierowe postacie i śmiech, jakiego jeszcze nie zaznaliście.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5