Zatoka Braniewo: Czas na pierwsze treningi

2023-01-13 11:41:49(ost. akt: 2023-01-13 09:42:37)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

PIŁKA NOŻNA\\\ W połowie miesiąca minie osiem tygodni od zakończenia jesiennej rundy rozgrywek na zapleczu IV ligi. Grająca w klasie okręgowej w grupie drugiej Zatoka Braniewo rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej 16 stycznia.
Piłkarze Zatoki rundę jesienną zakończyli na czwartym miejscu w tabeli. Podopieczni trenera Daniela Koguta wiosną chcą się sprężyć, by po roku przerwy znów powrócić do IV ligi. W tej grupie od początku sezonu rozgrywkom ton nadają cztery zespoły. Są to dwaj beniaminkowie: Constract Lubawa, Iskra Narzym oraz Polonia Pasłęk i Zatoka Braniewo i pomiędzy tymi zespołami na wiosnę rozegra się walka o jedno premiowane bezpośrednie miejsce awansem do IV ligi o drugie miejsce dające możliwość gry w barażach.

Jak do tej pory dużą niespodzianką są wysokie miejsca Constractu (trener Dawid Mederski), i Iskry Narzym (trener Bartosz Szczęsny), które zgromadziły po 35 punktów. Tuż za nimi są dwa zespoły z regionu elbląskiego Polonia Pasłęk (trener Krzysztof Machiński) oraz Zatoka Braniewo (trener Daniel Kogut), które zgromadziły po 29 punktów. Teraz po prawie dwumiesięcznej przerwie wszystkie te kluby czeka okres wytężonej pracy, by być jak najlepiej przygotowanym – i to pod każdym względem – do rundy wiosennej, która rozpocznie się 12 marca.

— Zatoka Braniewo do pierwszych zajęć treningowych przystąpi 16 stycznia. Zespół pracować będzie na siłowni nad elementami siłowymi. Natomiast robieniem kondycji, wytrzymałości i szybkości będą zajęcia w terenie oraz na boisku Orlika — informuje trener Kogut. Przygotowując się do zmagań ligowych, piłkarze Zatoki mają w planach osiem spotkań kontrolnych i wszystkie rozegrają na wyjeździe na sztucznej nawierzchni w Elblągu. Rywalami braniewian będą między innymi: Olimpia II Elbląg (IV liga), Huragan Morąg (IV liga), a także Żuławy Nowy Dwór i Błękitni Orneta.

— Jak do tej pory nikt nie zgłaszał odejścia. Natomiast klub czyni starania o pozyskaniu 2-3 piłkarzy z zewnątrz, którzy pomogą drużynie w walce o awans — mówi trener Kogut.

Jerzy Kuczyński

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5