Powiat braniewski. Za nami 31. Przegląd Ruchu Scenicznego Dzieci i Młodzieży

2022-11-16 12:38:00(ost. akt: 2022-11-16 12:40:19)

Autor zdjęcia: 9BBKPanc.

Jednym z nich jest utalentowana młodzież, ucząca się w szkołach powiatu i rozwijająca swoje pasje w okolicznych ośrodkach kultury. Za nami kolejny Przegląd, podczas którego młodzi mogli zaprezentować swoje umiejętności. Odbył się już po raz 31.
Za nami 31. Przegląd Ruchu Scenicznego Dzieci i Młodzieży, podczas którego uczniowie i uczennice szkół z powiatu braniewskiego prezentują swoje umiejętności. Przegląd odbywał się 15 listopada w Klubie Wojskowym 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Przegląd w imieniu 9BBKPanc. otworzył ppłk Radosław Głuchowski, a zdolni młodzi ludzie podzieleni według kategorii wiekowych mieli szansę pochwalić się swoimi talentami — recytatorskim i wokalnym.

Uczestnicy przeglądu podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII, można było zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, lub przedstawić inscenizację. W przeglądzie brali udział soliści i zespoły.

Jeżeli chodzi o najmłodszych artystów, miejsca na podium zajęli podopieczni SP w Płoskini, SP w Słobitach i solistki Braniewskiego Centrum Kultury.

W kolejnej kategorii wiekowej zaszczytne miejsca przypadły uczniom i uczennicom SP w Wilczętach, SP w Lipowinie, SP w Słobitach i SP nr 5 w Braniewie, oraz podopieczna Szkoły Muzycznej Yamaha. Wśród zespołów wokalnych najlepsze okazały się Fromborskie Nutki z Centrum Kulturalno-Bibliotecznego we Fromborku, drugie miejsce zajął Chór Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie, a ostatnie miejsce na podium należało do zespołu Kamerton ze Szkoły Podstawowej w Lipowinie. W kategorii "Inscenizacja" pierwsze miejsce przypadło grupie "0 - Szóstka" z SP nr 6 w Braniewie, a drugie uczennicom SP w Lipowinie.

Wśród najstarszych uczestników przeglądu najlepsi okazali się uczniowie SP w Lipowinie, Słobitach i Wilczętach, oraz podopieczni BCK i Szkoły Muzycznej Yamaha. Za to w kategorii "Inscenizacja" zwyciężyła grupa "Trójkowelove" z SP 3 w Braniewie, drugie miejsce przypadło "Klasie 7A" z SP w Lipowinie, a trzecie grupie "7B" z tej samej szkoły.

Lista lauretów dostępna jest tutaj

Fot. 9BBKPanc.

Fot. 9BBKPanc.

Fot. 9BBKPanc.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5