Naki Olsztyn - Zatoka Braniewo 1:1 [ZDJĘCIA]

2022-09-27 13:54:22(ost. akt: 2022-09-27 13:57:17)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

W miniony weekend doszło do meczu kolejki dwóch czołowych drużyn tej klasy rozgrywkowej. Zatoka Braniewo, grając na wyjeździe z Naki Olsztyn, podzieliła się punktami, mimo iż od 77 minuty gry grała w dziesiątkę.
* Naki Olsztyn — Zatoka Braniewo 1:1 (0:0)

1:0 — D. Zawadzki (62 karny), 1:1 Wolak (75)
czerwona kartka: Szpakowski (77 za 2 żółte)

ZATOKA:
Pruchniewski — Chomko, Korkliniewski, R. Jakimczuk, Hebda, Szpakowski, Grzyb, Wieliczko, Opalach, Wolak, Wojtkiewicz (65 Kogut).

— Na boisku od pierwszej minuty gry wywiązała się walka. Każda z drużyn postawiła na grę ofensywną, więc spotkanie przypadło do gustu kibicom. To był mecz walki, a co najważniejsze, nikt się nie oszczędzał — informuje grający trener gości Daniel Kogut.

W pierwszej odsłonie pojedynku olsztynianie szukali okazji do zdobycia bramki, po stałych fragmentach gry, ale dobrze. I przy tym czujnie grała defensywa braniewska, która w porę likwidowała zapędy miejscowych piłkarzy. Kiedy nadarzyła się sytuacja do szybkiego skontrowania gospodarzy, czynili to braniewianie. To właśnie po jednej z takich akcji powinni objąć prowadzenie. Maciej Opalach strzelił z pola karnego obok wychodzącego z bramki golkipera olsztyńskiego — piłka zdążała do siatki. Ale że było to zbyt lekkie uderzenie, obrońca Naki zażegnał niebezpieczeństwo i w ostatniej chwili futbolówkę z linii bramkowej wybił w pole.

W drugiej połowie spotkania drużyny poszły na wymianę ciosów = atak za atak. W 62 minucie szczęście uśmiechnęło się drużynie trenera Andrzeja Nakielskiego, po tym jak w polu karnym, w ferworze walki, przez Bogdana Wieliczkę został sfaulowany jeden z piłkarzy gospodarzy. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Dariusz Zawadzki. Po tej bramce zespół z Olsztyna poszedł za ciosem i mógł podwyższyć rezultat na 2:0, ale będący w dogodnej sytuacji tym razem Mateusz Zawadzki z sześciu metrów trafił w Łukasza Pruchniewskiego. W 65 minucie do gry za Marka Wojtkiewicza wszedł trener Daniel Kogut. Dziesięć minut później to po jego dośrodkowaniu w pole karne Łukasz Wolak skierował piłkę głową do siatki.

Od 77 minuty drużyna Zatoki musiała grać w dziesiątkę, po tym jak drugi żółty kartonik, w konsekwencji czerwony, ujrzał Jakub Szpakowski. Mimo tego osłabienia woli walki i ambicji piłkarzom Zatoki nie zabrakło. Walka z obu stron trwała do końca. W 87 minucie olsztynianie mogli to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść, ale opuściło ich szczęście. Jeden z ich zawodników obił słupek. Po meczu Daniel Kogut (trener Zatoki) powiedział: — Każdy z moich grających piłkarzy dołożył cegiełkę do tego remisu. Wywozimy cenny punkt, na który w pełni zasłużyliśmy. Przed nami kolejny mecz. W sobotę we Fromborku o godz. 15 zagramy z Błękitnymi Orneta i tylko zwycięstwo wchodzi w rachubę — dodaje. W tegorocznych rozgrywkach nie spuszcza z tonu beniaminek Constract Lubawa.

Drużyna trenera Dawida Mederskiego nie straciła jeszcze punktu. W minioną niedzielę rozbiła na wyjeździe Błękitnych Orneta aż 8:1, a trzy bramki dla zwycięskiej drużyny zdobył Nikodem Rynkowski. Z bardzo dobrej strony pokazał się też Barkas Tolkmicko, który pokonał Radomniak Radomno 4:0. Do przerwy gospodarze prowadzili grę, ale gola nie potrafili zdobyć. Po przerwie podopieczni trenera Dariusza Tyburskiego poprawili skuteczność i na efekty długo nie trzeba było czekać. Drużyna zdobyła cztery gole. Wygrana mogła być okazalsza, ale po strzale Ratajczyka gości od utraty gola uratował słupek. Niespodzianką tej kolejki jest tylko remis Ossy Biskupiec Pom. z niżej notowanym Kormoranem Zwierzewo 2:2.

Pozostałe wyniki 8. kolejki spotkań:
• Drwęca Nowe Miasto Lubawskie1:4 (0:2)
Żądłowski — Sobotka, Jastrzębowski, Godlewski, Tomaszewski
• Delfin Rybno — Czarni Rudzienice 0:3 (0:1)
0:1 — Rakowski (28), 0:2 — Karczewski (68), 0:3 — Rakowski (82)
• Barkas Tolkmicko — Radomniak Radomno 4:0 (0:0)
1:0 — Szymanowski (47), 2:0 — Warsewicz (62), 3:0 — Płaza (72), 4:0 — Zaborny (79)
• Ossa Biskupiec Pom. — Kormoran Zwierzewo 2:2 (1:0)
1:0 — Wiśniewski (17), 1:1 — Sokołowski (53), 2:1 — Konicz (74), 2:2 — P. Śnieżawski (82 karny)
• Płomień Turznica — Polonia Pasłęk 2:3 (2:0)
1:0 — W. Śnieżawski (7), 2:0 — Sadowski (28), 1:2. 2:2 — Lenart 67 k, 84), 2:3 — Konczyński (90+1)
• Unia Susz — Iskra Narzym 3:3 (1:2)
0:1 — Cieszkowski (16), 1:1 — Staniec (20), 1:2 — Rynkowski (31), 2:2 — Luliński (54), 3:2 — Staniec (79), 3:3 — Zakrzewski (86 samob)
• Błękitni Orneta — Constract Lubawa 1:8 (0:2)
0:1. 0:2 — Górski (2,34) 0:3 — Rykaczewski (67), 0:4 — Mróz (78), 1:4 — Kurywczak (84), 1:5,1:6 — Rykaczewski (86,90), 1:7, 1:8 — Sobolewski (90+2,90+4)

16. Błękitni 1 10:31

W najbliższą sobotę w 9. kolejce spotkań grać będą: (gospodarze na pierwszym miejscu)
Iskra Narzym — Drwęca Nowe Miasto Lub., Polonia Pasłęk — Unia Susz, Kormoran Zwierzewo — Płomień Turznica, Radomniak Radomno — Ossa Biskupiec Pom. Czarni Rudzienice — Barkas Tolkmicko, Constract Lubawa — Delfin Rybno, Start Nidzica — Naki Olsztyn.