Braniewo: Policyjny dozór dla sprawców pobicia

2022-08-10 14:52:31(ost. akt: 2022-08-10 14:53:19)

Autor zdjęcia: Archiwum "GN"

Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu braniewskiego w wieku od 27 do 38 lat, których zatrzymali kryminalni. Mężczyźni podejrzani są o pobicie 41-latka pod jednym z klubów. W sądzie zapadła decyzja o objęciu zatrzymanych policyjnym dozorem. Czynności w tej sprawie trwają.
W niedzielę 7 sierpnia oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o pobiciu mężczyzny pod jednym z miejscowych lokali. Pod wskazany adres natychmiast skierowano patrol oraz medyków. 41-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, a policjanci przystąpili do odtworzenia przebiegu zajścia.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, w tym przesłuchań świadków, funkcjonariusze ustalili personalia trzech mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Do zatrzymań osób podejrzanych doszło jeszcze tego samego dnia. Do policyjnej celi trafiło trzech mieszkańców powiatu braniewskiego w wieku od 27 do 38 lat.

Z ustaleń kryminalnych wynika, że mężczyźni bili pokrzywdzonego pięściami i kopali go po całym ciele. We wtorek 9 sierpnia zatrzymani stanęli przed sądem, gdzie zapadła decyzja o objęciu ich policyjnym dozorem. Czynności w tej sprawie trwają.

KPP Braniewo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5