Wakacje pomału się dla nich kończą

2022-07-04 14:26:54(ost. akt: 2022-07-04 14:35:34)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

Już od najbliższego poniedziałku drużyny klas okręgowych rozpoczną przygotowania do nowego sezonu 2022/2023. Wśród nich jest spadkowicz z IV ligi — Zatoka Braniewo. Sprawdzamy także, co słychać u rywali braniewskiego zespołu.
Do rozpoczęcia rozgrywek na zapleczu IV ligi pozostał już tylko miesiąc. Wiadomo, że od nowego sezonu grającym w klasie okręgowej po spadku z IV ligi będzie Zatoka Braniewo.

Braniewska drużyna przygotowania do nowego sezonu rozpocznie 11 lipca pod okiem trenera Daniela Koguta, którego asystentem będzie Jacek Ptak.

— Plan na nowy sezon jest taki, żeby szybko wrócić do IV ligi — stwierdza trener Kogut.


I dodaje: — Lekko na pewno nie będzie. Nie znamy i jeszcze nie wiemy, z jakimi drużynami przyjdzie nam grać w walce o mistrzowskie punkty, ale o tym poinformowani zostaniemy na dniach przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie. Trzon drużyny z poprzedniego sezonu pozostanie z nami. Podejmiemy się tego wyzwania.

— Ze spadku wyciągnęliśmy już wnioski i nie zaprzeczam, że będziemy walczyć o IV ligę — stwierdza trener.


W nowym sezonie w barwach Zatoki nie zobaczymy Nikity Levenko (wyjazd do Niemiec) oraz Filipa Redesiuka.

W trakcie przygotowań do sezonu Zatoka rozegra pięć spotkań kontrolnych z następującymi przeciwnikami: Żuławy Nowy Dwór Gdański (13.07), Dąb Kadyny (16.07), Barkas Tolkmicko (20.07 wszystkie mecze we Fromborku), Błękitni Orneta (23.07 wyjazd), DKS Dobre Miasto (27.07 wyjazd). A co słychać u rywali Zatoki.

Ossa Biskupiec Pomorski (6 miejsce po sezonie)


Od nowego sezonu klub ten do rozgrywek przystąpi z nowym trenerem. Został nim Łukasz Suchocki, dla którego będzie to kolejny klub. Wcześniej prowadził on GKS Wikielec. Będzie zarazem grającym, jak i trenerem. Zastąpił Patryka Wodzickiego. Zespół przygotowania do rozgrywek rozpocznie 14 lipca.

Polonia Pasłęk (2. miejsce)


Drużyna nie wykorzystała szansy na grę w IV lidze i przegrała baraże w dwumeczu z Polonią Iłowo 1:2 i 3:4. Po braku awansu z klubem pożegnał się trener Sebastian Cierlicki — informuje Damian Kamiński kierownik pasłęckiego zespołu. — Jeszcze w tym tygodniu poznamy nowego trenera — dodaje. — Zespół pozostaje w komplecie i nadal pukać będzie do bram IV ligi — stwierdza. Zespół Polonii rozegra też kilka spotkań kontrolnych: Powiśle Dzierzgoń (16.07), Pomowiec Gronowo Elbląskie (20.07), Olimpia II Elbląg (22.07), Błękitni Stare Pole (27.07), Grom Nowy Staw (30.07 wszystkie w Pasłęku).

Delfin Rybno (5. miejsce)


Po jedenastu latach pracy w tym klubie z funkcji trenera zrezygnował Radosław Wasielewski, ale nadal pracować będzie przy zespole. Po nim jego funkcję przejął Bazylii Jabłonowski, który będzie zarazem grającym, jak i trenerem. Zespół Delfina do zajęć treningowych przystępuje od najbliższego poniedziałku i ma w planach mecze kontrolne z Vel Lidzbark Welski, Orłem Janowiec Kościelny, Polonią Iłowo.

Radomniak Radomno (8. miejsce)


Już od kilku sezonów drużynę prowadzi trener Sławomir Mówiński i na kolejny nowy sezon klub przedłużył z nim umowę. Jak poinformował nas trener, drużynę opuścił 26-letni Paweł Kopyciński, który grać będzie w klubie Wda Świecie. Celem Radomniaka na nowy sezon jest walczyć o miejsce w środku tabeli. Sparingpartnerami Radomniaka będą: Mały Jeziorak Iława, Vel Lidzbark QWelski, Olimpia Kisielice, Osa Ząbrowo.

Jerzy Kuczyński

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5