Zatoka Braniewo zwycięstwem zakończyła sezon 2021/22 forBET IV ligi

2022-06-21 11:21:53(ost. akt: 2022-06-21 11:23:53)

Autor zdjęcia: MKS Zatoka Braniewo

Piłkarze Zatoki Braniewo w ostatnim spotkaniu sezonu 2021/2022 grając we Fromborku, w roli gospodarza wygrali z MKS Korsze 6:0. Niestety po dziewięciu sezonach gry w tej lidze, spadli do klasy okręgowej.
• Zatoka Braniewo — MKS Korsze 6:0 (1:0)

1:0 — Wolak (15), 2:0 — Levenko (58 karny), 3:0 — Mowczyn (63), 4:0 — Levenko (69 karny), 5:0 — Szymanowski (81), 6:0 — Śniegocki (83)
ZATOKA: Sznaza (46 Rutkowski) — Jastrzębski (58 Redesiuk), Graczyk, Chomko, Levenko, Szymanowski, B. Wieliczko, Szpakowski, Grzyb (62 Opalach), Śniegocki, Wolak (60 Mowczyn)

Braniewianie do meczu przystępowali z dużą wolą walki i odniesienia zwycięstwa, chcąc tym samym pożegnać się ze swoimi kibicami, którzy byli z nimi przez cały sezon — na dobre i na złe. Tym razem podopieczni trenera Daniela Koguta nie zawiedli i swojego przeciwnika odesłali do domu z bagażem sześciu goli.

— Już sam wynik wskazuje, kto rządził na boisku, a przy lepszej skuteczności, goście powinni wyjechać z większą porażką. Na dodatek po strzale Jakuba Szpakowskiego, przyjezdnych od utraty gola uratował słupek — informuje trener Zatoki Daniel Kogut. Od samego początku mecz przebiegał pod dyktando braniewian. Już po kwadransie wygrywali oni 1:0, kiedy to z siedmiu metrów piłkę do siatki skierował Łukasz Wolak. Zatoka cały czas atakowała, mając przewagę, zmuszała przeciwnika do obrony, ale w tym czasie dobrze grała defensywa gości i do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Po przerwie nadal w natarciu byli braniewianie. W 58 min w polu karnym sfaulowany został Marcin Śniegocki a "jedenastkę" na bramkę zamienił Nikita Levenko. Pięć minut później, po indywidualnej akcji, Bartosz Mowczyn uderzył z 15 metra i piłka ugrzęzła w siatce.

Zatoka poszła za ciosem i po kolejnym rzucie karnym egzekwowanym przez Levenkę za faul na Filipie Redesiuku, było już 4:0. Ostatnie dwa gole, braniewianie zdobyli w ostatnich dziesięciu minutach gry, ze strzałów z pola karnego przez Szymanowskiego i Marcina Śniegockiego. Wygrali ostatecznie 6:0, ale to w niczym nie uratowało drużynę przed spadkiem. Mamy nadzieję, że po roku kwarantanny w klasie okręgowej, drużyna znów powróci na zaplecze III ligi. Oprócz Zatoki IV ligę opuszczają: Mazur Ełk, MKS Korsze, Błękitni Orneta. W barażach o pozostanie w tej lidze w dwumeczu z wicemistrzami klasy okręgowej zagrają: Błękitni Pasym — Rominta Gołdap, Polonia Iłowo — Polonia Pasłęk. Awans do III ligi wywalczyła Concordia Elbląg.

• Pozostałe wyniki 30 kolejki: Błękitni Pasym — Olimpia II Elbląg 2:1 (2:0), Błękitni Orneta — Mrągowia Mrągowo 1:2 (1:0), Polonia Iłowo — Concordia Elbląg 4:4 (3:1), Pisa Barczewo — Granica Kętrzyn 1:8 (0:5), Motor Lubawa — Polonia Lidzbark Warmiński 1:3 (0:3), Jeziorak Iława — Huragan Morąg 0:0, DKS Dobre Miasto — Mazur Ełk 0:3 (vo)