Kalendarz imprez. Co, gdzie, kiedy w Braniewie i powiecie

2022-04-30 09:00:00(ost. akt: 2022-04-29 15:05:44)

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Przygotowaliśmy kalendarz imprez w Braniewie. Poniżej przegląd najciekawszych wydarzeń, które już w najbliższym czasie odbędą się w mieście i powiecie braniewskim.
CO: Festiwal smaków powiatu braniewskiego
GDZIE: Teren Jeziora Pierzchalskiego
KIEDY: 30 kwietnia

Oficjalne otwarcie dwudniowego festiwalu zaplanowano na 30 kwietnia na godzinę 12, między 12 a 15 organizowane będą konkursy dla najmłodszych i pokazy motocyklowe. Między 16 a 19 rozegrany zostanie turniej siatki plażowej, a od 20 do 22 potrwa dyskoteka pod chmurką. Za to już 1 maja turniej ping-ponga, warsztaty pszczelarskie i pokazy strażackie. W godzinach 13-18 będzie można spróbować potraw wykonanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Sporo atrakcji zaplanowano dla najmłodszych, a wśród nich między innymi malowanie twarzy i plecenie warkoczyków. Od 16 do 23 będzie można pobawić się na dyskotece pod chmurką. Nie zabraknie też pogadanki na temat historii i obyczajów mieszkańców powiatu braniewskiego.

CO: Nowości na dużym ekranie
GDZIE: Kino Baszta
KIEDY: do 1 maja

Do 1 maja w braniewskim Kinie Baszta czekać będzie na wszystkich kinomaniaków kolejna dawka nowości. Po pierwsze ciekawa propozycja dla najmłodszych – opowieść o niezwykle odważnym zającu – "Zając Max: Misja pisanka". Po drugie nowa polska komedia "Jakoś to będzie". A po trzecie coś dla fanów i fanek mocnych wrażeń – amerykański thriller akcji "Ambulance" w reżyserii Michaela Baya.

CO: Szyleniada
GDZIE: Szyleny
KIEDY: 1 maja od 13:30

1 maja odbędzie się Jubileuszowy V Festyn Gminno-Parafialny pod nazwą Szyleniada. O godzinie 13:30 odbędzie się nabożeństwo, następnie o godzinie 14:00 odprawiona zostanie msza święta odpustowa. Po uroczystej mszy, przed kościołem, rozpoczną się huczne obchody, w których trakcie nie zabraknie wielu atrakcji dla dzieci. Będą m.in. dmuchane zjeżdżalnie, a także konkursy połączone z występami zespołów ludowych. Nie zabraknie pysznej kiełbaski i smacznej grochówki.

CO: Święto Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja
GDZIE: Braniewo
KIEDY: 2 i 3 maja

2 maja o 12:00 na placu ks. prał. Tadeusza Brandysa odbędzie się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt. Za to świętowanie 3 maja rozpocznie się o 9:30 mszą w Bazylice Mniejszej pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Braniewie z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej 9 BBKPanc i pocztów sztandarowych. O 10:15 w planach przemarsz na skwer Sybiraków, o 10:30 złożenie kwiatów pod pomnikiem i przejście pod pomnik Orła Białego. O 10:45 uroczyste podniesienie flagi na maszt i odśpiewanie hymnu. 11:00 – odsłonięcie i poświęcenie pomnika Orła Białego, 11:15 – składanie kwiatów przez delegacje pod pomnikiem Orła Białego, 11:30 – salwa honorowa Kompanii Reprezentacyjnej 9 BBKPanc., 11:45 – występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP z Płośnicy, 12:00 – akademia okolicznościowa w sali kinowej Braniewskiego Centrum Kultury.

CO: Konkurs fotograficzny "Piękno Ziemi Braniewskiej"
GDZIE: Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie
KIEDY: Prace do 4 czerwca

Czas na kolejną — XIII już edycję konkursu "Piękno Ziemi Braniewskiej". Do udziału zapraszamy wszystkich miłośników fotografii. Celem zabawy jest zachęcenie mieszkańców (i nie tylko) do poznania uroków Braniewa i okolic, zwrócenie uwagi na piękno i walory przyrody oraz architektury i nagrodzenie tych autorów, których cechuje umiejętność uchwycenia tego piękna na fotografii. Wszelkie informacje i regulamin konkursu znaleźć można na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie.

CO: Antoni Syrek-Dąbrowski "Życie"
GDZIE: Braniewskie Centrum Kultury
KIEDY: 4 czerwca o 18

„Życie” to mój czwarty pełny program stand-upowy. Szczerze, nie wiem, czy umiem w to „życie". Nadal wiele nie rozumiem, dużo rzeczy mnie wnerwia, ale generalnie staram się udawać, że wiem, o co chodzi – przekazuje Antoni Syrek-Dąbrowski. Na scenie również Łukasz Kowalski z programem "I tak się powoli żyje".

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5