Piłkarze Zatoki II Braniewo pokonali odwiecznego rywala

2022-04-19 14:28:22(ost. akt: 2022-04-19 12:38:42)

Autor zdjęcia: Wałsza Pieniężno

Piłkarze Zatoki II Braniewo i dziesiąte zwycięstwo w sezonie. Tym razem podopieczni Jacka Ptaka pokonali odwiecznego rywala Wałszę Pieniężno 4:1. Dzięki tej wygranej awansowali na trzecie miejsce w tabeli.
• Zatoka II Braniewo — Wałsza Pieniężno 4:1 (1:1)
1:0 — Winnicki (10), 1:1 — (13...), 2:1,3:1 — Winnicki (48,55), 4:1 — Woś (89)
ZATOKA: Sznaza — Ciepliński (65 Piwowarski), Hebda, Jakimczuk, O. Rutkowski (78 Trejmak), P. Rutkowski (75 Wnuk), Śniegocki (60 Tomaszewski), Ptak, Levenko, Winnicki, Prochna, Woś.

Braniewianie odnieśli dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie a siódme przed własną publicznością.

— Spotkanie miało dwa oblicza. Do przerwy goście grali jak równy z równym. Po przerwie z każdą minutą nasza przewaga wzrastała, a to z uwagi, iż przyjezdnym zaczęło brakować sił i kondycji — ocenia kierownik zespołu gospodarzy Eugeniusz Kasperek.

Spotkanie zaczęło się po myśli Zatoki. Już w 10 min powstało spore zamieszanie pod bramką przyjezdnych, piłkę wyłuskał Mateusz Winnicki i strzałem z pięciu metrów posłał ją do siatki. Długo się tym prowadzeniem miejscowi nie cieszyli, bo kilka minut później, po błędzie w defensywie, piłkarze z Pieniężna doprowadzili do remisu.

— Mimo obustronnych ataków wynik do przerwy nie uległ zmianie — relacjonuje Kasperek.

Po przerwie drużyna trenera Jacka Ptaka nie mając nic do stracenia, przeszła do ciągłych ataków i na efekty długo nie trzeba było czekać. W 48 min prostopadłe podanie Piotra Rutkowskiego sfinalizował Winnicki i będąc sam na sam z bramkarzem gości, nie zmarnował sytuacji. Goście próbowali odrobić straty, ale siedem minut później dostali trzeci cios, znów za sprawą Winnickiego, który trzeci raz w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Wynik spotkania ustalił Tomasz Woś, który po dośrodkowaniu Huberta Tomaszewskiego, uderzeniem z głowy z pięciu metrów tzw. szczupakiem, zmusił bramkarza gości do wyjęcia piłki z siatki.

• Pozostałe mecze 17. kolejki: KS Tyrowo — Barkas Tolkmicko 1:5, Piast Wilczęta — Pomowiec Gronowo Elbląskie 3:1, Jastrząb Ględy — Pama Powodowo 3:3, Warmiak Łukta — Agat Jegłownik 2:4, Polonia Markusy — Syrena Młynary 1:3, Zagłada Lisów — Kormoran Bynowo 0:3 (vo)