Dzieci z Ukrainy odwiedziły Zespołu Szkół we Fromborku

2022-03-09 23:16:37(ost. akt: 2022-03-09 23:23:00)

Autor zdjęcia: UM Frombork

Dzieci z Ukrainy uciekające przed wojną znalazły schronienie we Fromborku. Niedługo rozpoczną naukę w miejscowej szkole.
We wtorek 8 marca dzieci przybyłe z Ukrainy zostały oficjalnie przywitane we fromborskiej szkole i przedszkolu. Dzieci i ich dorosłych opiekunów przyjęła dyrekcja Zespołu Szkół – Pani Sylwia Mechlińska i Danuta Dudek oraz przedstawiciele Urzędu Miasta we Fromborku – zastępca burmistrza Damian Krasiński wraz z sekretarz Barbarą Chomacką. W spotkaniu uczestniczyła także Pani Monika Szymanowska w charakterze tłumacza oraz uczniowie szkoły.

– Nasi ukraińscy goście zwiedzili szkołę, poszczególne sale lekcyjne oraz przedszkole. Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera, uśmiech oraz integracja – mówią przedstawiciele Zespołu Szkół we Fromborku.

I dodają: – To, co możemy w tej chwili zapewnić tym dzieciom, to przede wszystkim ludzkie podejście i towarzystwo, żeby mogli oderwać myśli od tego, co zostawili w swoim kraju. A także zachęcić ich do nauki i aklimatyzacji we Fromborku. Nauka w nowej szkole dla wielu z nich może to być niezwykle stresująca. Z pewnością potrzebują czasu, by zaadaptować się do nowych warunków, osłuchać z językiem, oswoić i zrozumieć nową rzeczywistość.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5