Co, gdzie, kiedy w Braniewie i powiecie

2022-06-17 12:00:00(ost. akt: 2022-06-29 12:42:47)

Autor zdjęcia: Wieża Radziejowskiego

Poniżej najciekawsze nadchodzące wydarzenia w Braniewie i powiecie braniewskim.
CO: Struktura cienia — malarstwo i asamblaż
GDZIE: Wozownia Sztuk we Fromborku
KIEDY: do 21 czerwca codziennie w godz. 10-16

Zbigniew Mieruński to artysta wizualny i animator społeczno-kulturalny. Swoje prace wystawia publicznie od 1980. W twórczości wykorzystuje różne techniki wyrazu artystycznego – od klasycznego rysunku i malarstwa, poprzez techniki mieszane, tworzenie asamblaży i obiektów z przedmiotów znalezionych. Tworząc, podróżuje przez zakamarki własnej pamięci i przeżyć tworząc osobiste „albumy” pełne wspomnień, wrażeń i ulotnych myśli. Inspiruje go własne życie, przyroda, opowiadane historie rodzinne jego przodków, sytuacje utrwalone w pamięci, poezja, znalezione przedmioty i fotografie.

Fot. Wozownia Sztuk we Fromborku

CO: La Dolce Vita – Malarstwo Wioletty Jaskólskiej
GDZIE: Frombork. Wieża Radziejowskiego
KIEDY: od 23 czerwca

Wioletta Jaskólska urodziła się w Lidzbarku Warmińskim. Studiowałą na Wydziale Artystycznym WSP w Olsztynie, później na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Pracuje w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na stanowisku profesora w Instytucie Sztuk Pięknych. Kuratorka pleneru Grunwald ART 2009, 2010, 2011 i wielu wystaw młodych olsztyńskich twórców w galerii LDK w Lidzbarku Warmińskim. Prace Wioletty Jaskólskiej będzie można podziwiać we Fromborku od 23 czerwca.


CO: Nowości w Kinie Baszta
GDZIE: Kino Baszta
KIEDY: do 26 czerwca

Kino Baszta zaprasza przed duży ekran! Do 19 czerwca zobaczyć możecie filmy: "Infinite Storm", "Złoto" i "Yakari i wielka podróż", a w dniach 23-26 czerwca: "Detektyw Bruno" i hit "Top Gun: Maverick".

Fot. Kino Baszta

CO: Braniewo – warmińskie miasto piwowarów
GDZIE: Amfiteatr w Braniewie
KIEDY: 1-2 lipca

Browarnicze święto pod pełną nazwą „Braniewo – warmińskie miasto piwowarów – forma spędzania czasu wolnego” odbędzie się już w dniach 1-2 lipca. — Szykujcie się, bo nadchodzi jedyna w swoim rodzaju impreza. Będzie wszystko, czego potrzeba do dobrej zabawy — świetna muzyka i mnóstwo atrakcji. Jak widzicie, dotrzymujemy danego słowa i wracamy do korzeni — do czerpania pełnymi garściami z bogatej tradycji naszego miasta, której nieodzowną częścią jest właśnie piwowarnictwo! — przekazuje burmistrz Braniewa. Imprezę uświetnią swoimi występami Viki Gabor, Dżem oraz Playbos. Głównym miejscem imprezy będzie amfiteatr miejski, na którego scenie będą odbywać się koncerty i występy artystów. Wokół sceny planowane są pokazy warzenia piwa, degustacje piw i zakąsek piwnych pochodzących z regionu, stoiska lokalnych artystów i produktów regionalnych. Zaplanowana jest również konferencja historyczna na temat browarnictwa, gdzie będzie można zapoznać się ze sposobem warzenia piwa oraz rozwiązaniami proekologicznymi, które stosuje się w celu ochrony środowiska. Dodatkowo planowane są wydarzenia towarzyszące takie jak dni recyklingu, a także biegi i rajdy rowerowe aktywizujące mieszkańców.


CO: 55 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
GDZIE: Frombork
KIEDY: od 2 lipca

Wystąpią: 02.07.2022: Bogdan Narloch (organy), Roman Gryń (trąbka); 09.07.2022: Heribert Metzger (organy); 23.07.2022: Eugenio Maria Fagiani (organy), Maciej Kacprzak (akordeon); 06.08.2022: Roman Perucki (organy), Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego; 13.08.2022: Castle Brass (kwintet instrumentów dętych).

CO: Wakacje z Braniewskim Centrum Kultury
GDZIE: BCK
KIEDY: do 25 lipca


Bezpłatne zajęcia wakacyjne dla dzieci od 6 do 12 roku życia odbędą się w dniach: 5 lipca, 11 lipca, 13 lipca, 19 lipca i 25 lipca w godzinach 10-14. W programie gry, zabawy, animacje oraz zajęcia artystyczne w Braniewskim Centrum Kultury. Opiekun zapisuje dziecko na miejscu przed rozpoczęciem zajęć. Liczba miejsc ograniczona. Za to 21 lipca Kino Baszta zaprasza na bezpłatne seanse filmowe dla dzieci o 10 i 12, na ekranie: "Feliks i ukryty skarb".


CO: Peregrinus Warmiensis
GDZIE: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku
KIEDY: do grudnia

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku zaprasza na nową wystawę czasową „Peregrinus Warmiensis. Sanktuaria, cudowne wizerunki i pielgrzymki na Warmii", która będzie się mieścić w Gmachu Głównym Muzeum (Dawnym Pałacu Biskupim na Wzgórzu Katedralnym). Ekspozycja ma na celu przypomnienie niezwykłego fenomenu, jakim były warmińskie łosiery, ukazując je w odniesieniu do powszechnej idei pielgrzymowania i przynależnym jej rytom etiologicznym, rytuałom i gestom. Prezentowane będą dzieła sztuki wypożyczone z dziewiętnastu kościołów, pięciu muzeów i zbiorów prywatnych, które w większości nie były wcześniej eksponowane na innych wystawach. Wystawa będzie dostępna dla widzów do końca grudnia tego roku.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5