Złoty żołnierz z Braniewa

2021-06-16 21:16:03 (ost. akt: 2021-06-16 21:19:34)

Autor zdjęcia: 43blp

W minioną niedzielę 13 czerwca br. żołnierz 43blp w Braniewie, wchodzącego w skład 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, st. szer. Damian Dobosik, w zawodach Lotto Triathlon Energy w Starogardzie Gdańskim, zdobył 1 miejsce w kategorii wiekowej M30 i 7 miejsce w kategorii Open. Zawodnik startował na dystansie 1/4 Iron Man - 950 m pływania, 45 km roweru i 10,5 km biegu.
- W 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie służę od grudnia 2018 roku. W zawodach triatlonowych startuję od 2016 r. Obecnie biorę udział w cyklu zawodów z serii Lotto Triathlon Energy, w których walczę o końcową klasyfikację generalną. Liczy się w niej suma punktów uzyskana w 4 najlepszych startach. W maju, w Gniewinie, miał miejsce pierwszy start cyklu, teraz był Starogard Gdański. Przede mną sierpniowy start w Chełmży oraz finał cyklu w Mrągowie. Starogard Gdański był drugim startem w tym sezonie. Pływanie odbywało się w jeziorze w Skarszewach, skąd trzeba było dojechać po pętlach do Starogardu. Etap kolarski był bardzo trudny ze względu na silny wiatr. Po rowerze widziałem, że bardzo mało tracę do czołówki mojej kategorii, więc podjąłem pogoń za pierwszym miejscem i na 2 km przed metą wyprzedziłem pierwszego zawodnika z mojej kategorii. Prowadzenie utrzymałem do samej mety. - o swojej służbie i udziałach w zawodach mówi st. szer. Dobosik.

W tym sezonie przygotowania do startu były mocno utrudnione ze względu na brak możliwości pływania. Przez okres zimowo- wiosenny, jak relacjonuje żołnierz, trenować można było głównie rower i bieganie. Tym bardziej gratulujemy pięknego wyniku i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy !

ppor. Anna Szczepańska, ekspert ds. komunikacji 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5