Rezerwy Zatoki na fali

2021-04-26 13:30:31(ost. akt: 2021-04-26 13:30:55)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

Dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie zanotowali piłkarze rezerw Zatoki Braniewo. Zespół trenera Jacka Ptaka, pokonał na wyjeździe Piast Wilczęta 4:0 i nadal jest samodzielnym liderem w tabeli. Do niespodzianki można zaliczyć porażkę Zalewa Frombork na wyjeździe z będącą do tej pory na ostatnim miejscu w tabeli Iskrą Smykówko 2:4.
• Piast Wilczęta — Zatoka II Braniewo 0:4 (0:2)
0:1 — Winnicki (5 karny), 0:2, 0:3, 0:4 — Prochna (40,71,81)
ZATOKA II: Mućka — Winnicki, Wnuk, Hebda, Gruszka, Prochna (84 Pruchniewski), P. Pszczołowski, Śniegocki (10 J. Pszczołowski), Ptak (80 Wileński), Rutkowski, Jakimczuk.
Piłkarze braniewscy nie spuszczają z tonu. W dwóch ostatnich spotkaniach zdobyli komplet punktów, a na dodatek zdobyli dziesięć bramek i stracili tylko jednego gola.
W minioną sobotę bez problemu wygrali z Piastem Wilczęta 4:0. Znów hat-tricka ustrzelił Patryk Prochna. Już początek meczu zaczął się po myśli przyjezdnych. — W 5 min gry w polu karnym sfaulowany został Marcin Śniegocki, a karnego na bramkę zamienił Mateusz Winnicki — informuje kierownik gości Eugeniusz Kasperek. — Jeszcze przed przerwą Prochna po uderzeniu z pola karnego podwyższył rezultat na 2:0, a mogło być jeszcze lepiej, gdyby Piotr Rutkowski, będąc w sytuacji sam na sam z brakarzem gospodarzy, skierował piłkę do siatki. Po przerwie nadal przeważali goście i zdobyli kolejne dwa gole. Na 3:0 po indywidualnej akcji podwyższył Prochna a także ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania, kiedy sfinalizował podanie Rutkowskiego i zamknął akcję, strzelając z bliska do siatki — opowiada Kasperek.

• Iskra Smykówko — Zalew Frombork 4:2 (2:2)
0:1 — Witkowski (5), 0:2 — Purzycki (18), 1:2 — Kostioch (32), 2:2, 3:2 — Ciszewski (43,57), 4:2 — Kostioch (78)
ZALEW: Łowicki — Moczadło, Paszkiewicz, Myszka, Brzuziewski, Gołąb (46 Popielarczyk), Tylzanowski, Wiśniewski, Piotrowski, Purzycki (70 Cudzewski), Witkowski (84 Markowski)
Drużyna znad Zalewu Wiślanego, sprawiła sobie niespodziankę in minus. Podopieczni trenera Pawła Karpowicza dobrze weszli w mecz i już po 20 min gry prowadzili 2:0. Wystarczyły dwa błędy w defensywie gości do przerwy, żeby gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po przerwie spotkanie było wyrównane, ale skuteczniejsi okazali się piłkarze Iskry, którzy zdobyli jeszcze dwa gole i tym samym stali się bogatsi o trzy punkty. W tej części meczu każda ze stron mogła zmienić rezultat. Najpierw Miłosz Szpakowski (Zalew) trafił w słupek, a gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.
Pozostałe wyniki: Wałsza Pieniężno — MKS Miłakowo 0:0, Polonia Markusy — Syrena Młynary 0:2, Pomowiec Gronowo Elbląskie — KS Tyrowo 4:1, Pama Powodowo — Agat Jegłownik 0:1. Pauzowała: Zagłada Lisów