Olimpia II znów lepsza od Zatoki

2021-02-18 12:56:42(ost. akt: 2021-02-18 13:28:48)
zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: fot. archiw. Ryszard Biel

Piłka nożna\\\ W środę w Elblągu doszło do rewanżowego spotkania kontrolnego IV-ligowych zespołów Olimpii II Elbląg z Zatoką Braniewo. Ponownie lepsi okazali się gospodarze.
• Olimpia II Elbląg — Zatoka Braniewo 3:2 (0:2)

0:1 — Sawicki (16 karny), 0:2 — Korkliniewski (44), 1:2 — Panek (52), 2:2 — Kottlęga (80), 3:2 — Panek (90+2 karny)

OLIMPIA II: Kosowski — Perlejewski, Begier, Mazurek, Filipczyk, Szantyr, Czernik, Kottlęga, Branecki, Gorzycki, Poliński, grali jeszcze: Szymanowicz, Godlewski, Fercho, Łaza, Okuniewski.

ZATOKA: Ptak (46 Lechowid) — Urbański, Jastrzębski, Korkliniewski, Graczyk, Tomczuk (55 Szpakowski), Lewandowski I (80 Brzozowski), B. Wieliczko (26 Koczara), Lewandowski II (82 Grzyb), Gujski (82 Opalach), Sawicki.

W ramach przygotowań do rundy wiosennej piłkarze elbląscy rozegrali szósty mecz kontrolny, zaś dla Zatoki było to czwarte spotkanie a drugie z Olimpią. W pierwszym rozegranym spotkaniu w minionym tygodniu, lepsi okazali się także "olimpijczycy", którzy zwyciężyli 3:0.W rewanżowym pojedynku, drużyna gości prowadzona przez trenera Piotra Zająca znów zagrała bez pięciu podstawowych zawodników, ze względu na ich pracę w wojsku. Jednak tym razem gra i poczynania zespołu braniewskiego, w stosunku do poprzedniego meczu, wyglądały zdecydowanie lepiej.Już do przerwy przyjezdni wygrywali 2:0. Najpierw wynik spotkania otworzył Sawicki z rzutu karnego, a tuż przed przerwą w zamieszaniu podbramkowym, piłkę do siatki skierował Korkliniewski. Gospodarze również mieli swoje szanse na zdobycie goli, ale dwukrotnie Branecki oraz Kottlęga nie potrafili ich wykorzystać. Po przerwie, elblążanie robili wszystko, by nie przegrać i to im się udało, po strzale Panka i Kotltęgi doprowadzili do remisu 2:2. W doliczonym czasie gry, po jednej z ostatnich akcji, piłka w polu karnym, gości, trafiła w rękę Szpakowskiego, a karnego na gola zamienił Panek, W sobotę w kolejnym spotkaniu Olimpia zagra u siebie z Żuławami Nowy Dwór Gd. Natomiast Zatoka również w Elblągu w niedzielę o godz. 20 zmierzy z Mady Ostaszewo.