Pijany kierowca uderzył w słup energetyczny

2019-10-24 14:32:12 (ost. akt: 2019-10-24 14:42:01)

Autor zdjęcia: KP PSP w Braniewie

Policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na jednej z głównych ulic Braniewa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pijany 26-latek, który podróżował z 18-latką zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożny słup energetyczny. Na skutek zderzenia skoda zaczęła się palić. 26-latek w chwili kolizji miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.
W środę 23 października około godz.19:00 dyspozytor centrum powiadamiania ratunkowego przekazał funkcjonariuszom informację, że przy ul.Elbląskiej w Braniewie skoda uderzyła w słup.

Ze zgłoszenia wynikało także, że samochód zaczął się palić. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole oraz strażaków. Tuż przed przybyciem służb kierowca oraz jego 18-letnia pasażerka opuścili pojazd o własnych siłach. Na szczęście żadne z nich nie odniosło obrażeń.
Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie zabezpieczyli miejsce wypadku, usunęli uszkodzony słup oświetleniowy oraz odłączyli akumulator w uszkodzonym aucie osobowym. Na miejsce wypadku przybyli funkcjonariusze policji, zespół ratownictwa medycznego oraz operator energetyczny, do którego należy miejskie oświetlenie. Po zabraniu przez pojazd pomocy drogowej rozbitego pojazdu strażacy usunęli pozostałości zdarzenia drogowego z chodnika i drogi wojewódzkiej. Na czas prowadzenia działań przez służby ratownicze ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany.

Policjanci ustalili, że w chwili zdarzenia prowadzący auto 26-latek był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Co więcej, za spowodowaną kolizję został ukarany 500-złotowym mandatem. Teraz sprawą zajmą się kryminalni. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5