Oni przelewali krew. My także możemy

2019-08-06 13:20:48 (ost. akt: 2019-08-06 13:24:22)

Autor zdjęcia: 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie

„Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” – pod takim hasłem przeprowadzono 1 sierpnia zbiórkę krwi w Elblągu. Pięćdziesięciu pierwszych krwiodawców otrzymało od żołnierzy 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie upominek – kubek ze znakiem Polski Walczącej.
Pomysłodawcami akcji „Przelej krew w rocznicę Powstania Warszawskiego” i jej koordynatorami w Polsce są ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes zarządu Fundacji Małych Stópek oraz Bartłomiej Ilcewicz, organizator i współorganizator akcji i wydarzeń patriotycznych.

To już czwarta edycja akcji. W tym roku włączyło się w nią także Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Elblągu oraz żołnierze z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie nie tylko oddali tego dnia krew, ale także obdarowywali krwiodawców pamiątkowym kubkiem, przypominającym o Powstaniu Warszawskim. Podkreślając w ten sposób podwójny cel akcji: z jednej strony jest ona wydarzeniem patriotycznym, historycznym, z drugiej zaś zachęca do oddawania krwi i dzielenia się nią z tymi, którzy jej potrzebują. Zwłaszcza teraz, w wakacje, gdy – jak co roku – krwi brakuje i jest ona szczególnie potrzebna.

Wojciech Andrearczyk, ekspert ds. komunikacji, 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5